قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی با بی‌مهری مجریان روبرو شد

محجوب به عنوان طراح یک طرح:

نماینده تهران در مجلس با انتقاد از ایجاد برخی موانع برای اجرای قانون بیمه شدن کارگران ساختمانی توسط برخی دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های محدود کننده گفت:‌متاسفانه این قانون از آغاز اجرا با بی‌مهری مجریان روبرو بود.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از فارس علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) طی سخنانی به عنوان طراح طرح رفع موانع اجرایی قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی ونحوه مجازات متخلفان، اظهار داشت:‌ متاسفانه این قانون با شروع اجرا با بی مهری مجریان روبرو بود.

وی افزود:‌با آغاز اجرای قانون مذکور،‌دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های محدود کننده‌ای اعمال کردند در حالی که طبق اصل 29 قانون اساسی، برخورداری از تامین اجتماعی حقی همگانی است و نمی‌شود در این زمینه سهمیه‌بندی کرد و این حق را از عده‌ای سلب نمود.

محجوب با ذکر این نکته که با اعمال برخی دستورالعمل‌ها، بیمه شدن کارگران ساختمانی را تعطیل کردند، گفت: اگر این کارگران بیمه نشوند،هیچ حمایتی از آنان نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری اینکه مراجعات متعددی به نمایندگان در استان‌های مختلف در زمینه این موضوع انجام می‌شود، تصریح کرد: دو ساعت فایل ثبت نام را باز می‌گذارند در حالی که باید به این پرسش پاسخ داده شود که مگر می‌توان این حق همگانی را ظرف دو ساعت اجرایی کرد.

محجوب در خاتمه با تاکید بر اینکه باید موانع اجرای قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی برطرف شود، گفت: امروز این حق یعنی بیمه شدن از کارگران ساختمانی دریغ شده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

2  +  3  =