پوشش بیمه‌ای منازل مددجویان

معاون حمایت و سلامت خانواده امداد خبر داد

معاون حمایت و سلامت خانواده امداد از برنامه‌ریزی این نهاد برای ارائه تسهیلات ویژه در مناطق محروم خبر داد و گفت: با تفاهمنامه امضاء شده تمامی منازل مسکونی مددجویان تحت پوشش بیمه حوادث قرار خواهند گرفت.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از فارس علی‌‌محمد ذوالفقاری با اشاره به آمار زنان سرپرست تحت پوشش کمیته امداد اظهار داشت: در حال حاضر بیش از یک میلیون و  30 هزار زن سرپرست تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که از خدمات این مجموعه استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات تحصیلی رایگان به دانش‌آموزان و دانشجویان از دیگر برنامه‌های کمیته امداد برای خانواده‌های تحت پوشش است.

ذوالفقاری خاطر نشان کرد: تأمین جهیزیه برای دختران در آستانه ازدواج از دیگر اقدامات کمیته امداد در سالهای اخیر بوده است که خوشبختانه رشد خدمات در این بخش رو به افزایش قرار دارد.

ذوالفقاری به پوشش بیمه‌های اجتماعی خانواده‌های تحت پوشش اشاره کرد و گفت: طی 9 ماه گذشته از منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها حدود 115 هزار خانوار وارد چرخه بیمه‌های اجتماعی شده‌اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده امداد از راه‌اندازی سامانه توسعه بیمه‌های اجتماعی در سراسر کشور خبر داد و افزود: با این سامانه کلیه اطلاعات مددجویان ثبت و به تمامی شعبه‌های تأمین اجتماعی در تمامی استان‌ها و حتی از طریق ادارات قابل پیگیری بوده است.

ذوالفقاری در ادامه به تفاهمنامه 12 میلیارد تومانی امداد با سازمان مدیریت بحران کشور اشاه کرد و افزود: بر اساس این تفاهمنامه تمامی منازل مسکونی به همراه اثاثیه منزل مددجویان  تحت پوشش بیمه حوادث و سوانح  قرار خواهند گرفت.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  4  =  20