تمام اقشار می‌توانند بیمه ایرانیان شوند

به منظور استفاده از خدمات پزشک خانواده

مدیرکل بیمه خدمات درمانی فارس گفت: افرادی که بیمه نیستند، برای استفاده از خدمات پزشک خانواده شهری می‌توانند بیمه ایرانیان شوند.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از فارس افشار مظاهری اظهار داشت: با اجرای برنامه پزشک خانواده شهری، ارائه خدمات در سطح یک، یعنی پزشک عمومی و داروهای تجویزی در این سطح رایگان است.

وی افزود: پس از آغاز برنامه پزشک خانواده شهری، افرادی می‌توانند از بسته‌های خدمات سطوح سه‌گانه این برنامه استفاده کنند که زیر‌پوشش بیمه باشند.

این مسئول اضافه کرد: افرادی که زیر‌پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند به منظور بهره‌مندی از خدمات پزشک خانواده شهری می‌توانند با مراجعه به یکی از نمایندگی‌های بیمه خدمات درمانی، زیرپوشش بیمه ایرانیان قرار گیرند.

مظاهری با اشاره به اینکه بیمه خدمات درمانی در استان فارس حدود 35 نمایندگی دارد که پنج مورد از آن‌ها در شیراز فعال هستند، تصریح کرد: سرانه بیمه ایرانیان حدود 112 هزار تومان است که تمام افرادی که بیمه نیستند با پرداخت 50 درصد این سرانه، می‌توانند زیرپوشش بیمه ایرانیان قرار گیرند.

وی گفت: بر این اساس، در بیمه ایرانیان هر فرد 56 هزار تومان در سال پرداخت می‌کند و در مواردی که افراد توانایی پرداخت این مبلغ را نیز نداشته باشند از طرف بیمه خدمات درمانی به کمیته امداد امام خمینی معرفی می‌شوند.

مظاهری افزود: در صورت تایید کمیته امداد امام خمینی مبنی بر نیاز و وضعیت فرد، تخفیف دیگری نیز به وی تعلق می‌گیرد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  −  6  =  3