شرایط اعطای پروانه کارگزاری رسمی بیمه اعلام شد

از سوی بیمه مرکزی

بیمه مرکزی به منظور استفاده از نیروهای متخصص و کارآمد برای تعمیم و گسترش فرهنگ بیمه پس از برگزاری آزمون، پروانه کارگزاری رسمی صادر می‌کند.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از فارس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای ماده 68 قانون تأسیس بیمه مرکزی و بیمه‌گری و برای استفاده از نیروهای متخصص و کارآمد برای تعمیم و گسترش فرهنگ بیمه و پیشبرد عرضه خدمت و فعالیت‌های بیمه‌ای، پس از آزمون از متقاضیان واجد شرایط بر اساس آیین‌نامه ومقررات مربوط، پروانه کارگزاری رسمی بیمه صادر می کند.

 

شرایط لازم :

1.   تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران.

2.   اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور

3.   حداقل سن بیست و پنج سال

4. داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس با یک سال سابقه کارمفید بیمه‌ای و یا حداقل لیسانس در رشته بیمه و یا گرایش بیمه‌ای با شش ماه سابقه کارمفید بیمه‌ای.

5.   انجام گرفتن خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت دائم قانونی.

6.   عدم شهرت به نادرستی.

7. نداشتن سابقه محکومیت به علت ارتکاب جنایت یا ورشکستگی به تقصیر و کلاه برداری و یا خیانت در امانت و یا دزدی و صدور چک بی محل و یا اختلاس و یا معاونت در یکی از جرایم فوق به گواهی اداره سجل کیفری وزارت دادگستری (در این خصوص گواهی عدم سوء پیشینه الزامی است که پس از موفقیت در آزمون باید ارائه شود).

8.   موفقیت در آزمون کتبی و مصاحبه حضوری در بیمه مرکزی ایران.

9.   گذراندن دوره آموزشی و توجیهی بیمه مرکزی ایران و اخذ گواهینامه قبولی.

 

تذکر: مطابق ماده 1 آیین نامه کارگزاری بیمه، شغل انحصاری کارگزار باید ارائه خدمات بیمه ای باشد.

(به هیچ شغل دیگری اشتغال نداشته باشد)

مدارک لازم جهت ثبت نام:

 

1. تصویر خوانای کلیه صفحات شناسنامه عکس‌دار.

2. یک برگ تصویر خوانای مدرک تحصیلی معتبر.

3. سه قطعه عکس 4×3 جدید با درج مشخصات متقاضی در پشت آن.

4. اصل فیش بانکی به مبلغ بیست هزار ریال واریز شده به حساب سیبا شماره 0109999999009 بانک ملی ، شعبه ممتاز ملی ، کد 1000 به نام بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای آزمون کارگزاری رسمی بیمه.

5.  یک برگ تصویر از پشت و روی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم قانونی.

6.  اصل گواهی سابقه کار بیمه بازرگانی (نزد مؤسسات بیمه، نمایندگان بیمه و کارگزاران رسمی بیمه) متناسب با مدرک تحصیلی به شرح مندرج در بند 4 شرایط فوق.

7.  فرم تکمیل شده زیر با الصاق یک قطعه عکس 4×3 بر آن.

 

تذکر مهم: گواهی‌های صادره شده توسط نمایندگان شرکت‌های بیمه باید طی نامه جداگانه‌ای به تأیید ادارات امور نمایندگان این شرکت ها در تهران برسد،  همچنین گواهی های صادر شده توسط کارگزاران رسمی بیمه به تأیید مدیریت نظارت بر دفاتر خدمات بیمه ای، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران  رسیده باشد.

سایر نکات:

1. داوطلبان واجد شرایط باید مدارک لازم را حداکثر تا پایان وقت اداری روز 05/05/1391 با پست سفارشی به نشانی بیمه مرکزی ایران واقع در تهران ، خیابان آفریقا ، نبش ناهید شرقی شماره 223 ، کد پستی 19157 و یا صندوق پستی   5588ـ19395 بفرستند.(ضمناً روی پاکت ارسالی جمله "آزمون کارگزاری"  قید گردد)

2. به مدارکی که ناقص باشد و یا بعد از تاریخ فوق به پست تحویل شود ترتیب اثر داده نمی شود و مدارک ارسالی و وجه پرداختی مسترد نخواهد شد.

3. لیست نهایی شرکت کنندگان یک هفته قبل از آزمون در سایت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران درج خواهد شد.

4. آزمون در تاریخ 16/06/1391 رأس ساعت 9 صبح در محل پژوهشکده بیمه به آدرس : تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – پلاک 43  برگزار می گردد. متقاضیان جهت دریافت کارت ورود به جلسه رأس ساعت 8 صبح مورخ 16/06/1391 در محل فوق الذکر حضور بهم رسانند.

مواد آزمون کتبی :

مواد آزمون عبارت اند از: مجموعه قوانین و مقررات بیمه، اصول وکلیات بیمه‌های بازرگانی، آیین نامه شماره 6 و ضمایم آن، مجموعه قوانین و مقررات بیمه های بازرگانی ، برخی از منابع این موضوعات در کتاب فروشی واقع در ساختمان پژوهشکده بیمه موجود است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  3  =  24