شاخص بورس در آستانه ورود به مرز ۲۴ هزار واحدی/جلسه وزیر اقتصاد با مسوولان بازار سرمایه

با تشدید افت قیمت سهام شرکت‌ها و افزایش زیان سهامداران، بورس کشور و قرار گرفتن در شرایط بحرانی وزیر اقتصاد با مسوولان بازار سرمایه جلسه تشکیل داد.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از ایسنا بورس اوراق بهادار تهران که از اولین روز تیر ماه روند پرشتاب ریزش را آغاز کرده است، در سایه بی توجهی مسئولان و بدون حمایت جدی هر روز به روند ریزشی خود ادامه می دهد تا سهامداران را بیشتر متضرر کند.

بر این اساس سریال ریزش های شدید بورس و سقوط قیمت ها امروز نیز تکرار شد و شاخص کل بورس با ریزش 233 واحدی در آستانه ورود به مرز 24 هزار واحد قرار گرفت.

در بازار امروز صف های فروش سنگین برای اکثر شرکتها تشکیل شد و شاخص کل بورس سریع ترین افت خود را از همان اولین ساعات معاملات تجربه کرد. بر این اساس شدت عرضه و توقف خرید باعث شد که حجم صف فروش 5 نماد بندرعباس،نفت وگاز پارسیان،فولاد مبارکه و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به بیش از یک میلیارد تومان برسد.

به این ترتیب روند نزولی بازار رفته رفته با تشکیل صف های فروش بیشتر شد و از همه مهم تر اینکه صف فروش میلیونی برای سهام تازه وارد پالایشگاه بندرعباس تشکیل شد.

همچنین با توجه به روند پیش آمده کم سابقه بوده که وزیر اقتصاد خود راسا وارد شده تا راه کارهای بهبود اوضاع بازار سهام را بررسی و عملی کند.

این در حالی است که نمادهایی همچون نفت وگاز پارسیان،غدیر،گل گهر،مخابرات،بانک پاسارگاد،فولاد و مپنا از ومهم ترین نمادهای تاثیر گذار در افت شاخص بودند.

 

در بازار بی جان امروز حجم معاملات بسیار کاهش پیدا کرد و تنها 128 میلیون سهم به ارزش 275 هزار و 471 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به پایین ترین سطح یعنی 121 هزار میلیارد تومان رسید.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

24  −  18  =