بیمه‌ها به دنبال افزایش بودجه‌هایشان باشند/در رشد تعرفه‌ها نظرمان همان ۲۵ درصد است

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت درباره میزان رشد تعرفه‌های تشخیصی – درمانی در سال جاری گفت: نظر وزارت برای رشد تعرفه‌ها همان ۲۵ درصد است.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از ایسنا دکتر مرضیه وحید دستجردی گفت: سال گذشته نیز قرار بود فاصله بین نظرات کارشناسی وزارت بهداشت مبنی بر رشد 23 درصدی تعرفه‌ها با تعرفه‌ ابلاغ شده (رشد 9 درصدی تعرفه‌های تشخیصی – درمانی در بخش دولتی) را جبران کنند اما این اقدام صورت نگرفت.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت با کسری‌های انباشته‌ای از سال‌های مختلف روبروست و در صورتی که فکری نشود، هزینه‌های از جیب مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت افزایش می‌یابد و این موضوع خلاف قانون برنامه پنجم توسعه است؛ چرا که بر اساس قانون سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت باید به زیر 30 درصد کاهش یابد.

وزیر بهداشت با اشاره به کارشناسی‌های صورت گرفته برای تعیین تعرفه‌های تشخیصی – درمانی سال جاری، تاکید کرد: برای رشد تعرفه‌های امسال نظرمان همان 25 درصد است؛ چرا که هر چه رشد تعرفه‌ها از این مبلغ کمتر باشد، سهم مردم در پرداخت هزینه‌ها بیشتر خواهد شد.

دستجردی در پاسخ به سوال مبنی بر آن که بیمه‌ها عنوان کرده‌اند بودجه‌هایشان توان رشد 25 درصدی تعرفه‌ها را ندارد، گفت: همانطور که ما به دنبال افزایش بودجه‌هایمان هستیم، آنها هم به دنبال افزایش بودجه‌هایشان باشند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

1  ×    =  2