‌سودآوری و تعرفه‌های واقعی ‌مقدمه ورود شرکت‌های بیمه به بورس است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه شرکت‌های بیمه ظرفیت لازم برای حضور در بازار سرمایه را دارند، گفت: اگر تعرفه‌ها واقعی و سودآوری قابل قبول باشد، قطعاً زمینه حضور این شرکت‌ها در بورس فراهم می‌شود.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از فارس جعفر قادری در خصوص ورود شرکت‌های بیمه به بورس، اظهار داشت: شرکت‌های بیمه نیز مانند سایر شرکت‌ها ظرفیت ورود به بازار سرمایه را دارند و اگر از سهام آنها استقبال نشده است، ممکن است به دلیل نحوه قیمت‌گذاری و تعرفه‌گذاری دولت باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: این شاید بدان دلیل است که تعرفه‌های دولت واقعی نیست زیرا اگر تعرفه واقعی و سودآوری قابل قبول باشد، قطعاً زمینه حضور شرکت‌های بیمه‌ای سهامی فراهم می‌شود و همچنین از ورود شرکت‌های قبلی به بازار بورس استقبال بیشتری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در تمام دنیا شرکت‌های بیمه به همین صورت اداره می‌شوند، گفت: در کشور ما نیز جا دارد که در این حوزه فعالیت‌های بیشتری شود تا شاهد حضور شرکت‌های بیمه به صورت جدی در بورس باشیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در آخرین جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی، تسهیلاتی را برای شرکت‌های بورسی قائل شده‌ایم و در قانون توسعه ابزارهای مالی نیز در بخش مالیات، تسهیلاتی برای آنها درنظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد باید شرکت‌های بورسی را در دریافت تسهیلات تشویق کنیم و بیشترین امتیازات را به این شرکت‌ها دهیم.

قادری با بیان اینکه دولت هم از افزایش ارزش بازار سرمایه استقبال می‌کند، افزود: ممکن است تنگ‌نظری‌های برخی مسئولان ذیربط موجب شده باشد که این شرکت‌ها رشدی نداشته باشند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

7  ×    =  14