تدوین مقررات حضور بیمه های خارجی

رئیس کل بیمه مرکزی ایران از تدوین مقررات نحوه حضور بیمه‌های خارجی در کشورمان به تازگی خبرداد و گفت: بیمه مرکزی در حال تفاهم برای اجرای این برنامه است.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از مهر سیدمحمد کریمی از تدوین مقررات نحوه حضور بیمه های خارجی در ایران به تازگی خبرداد و گفت: بر این اساس بیمه مرکزی ایران در حال ایجاد تفاهم با برخی از کشورها و شرکت های بیمه است.

رئیس شورای عالی هماهنگی مدیران عامل بانکهای دولتی و خصوصی با اعلام اینکه همچنین آئین نامه های مربوط به حضور بیمه های ایرانی در خارج از کشور به تصویب رسیده است، افزود: قصد داریم که با ارائه مجوز به بیمه های داخلی زمینه حضور آنها در خارج از کشور را فراهم کنیم.
وی با اعلام اینکه ارائه مجوز به بیمه های ایرانی برای فعالیت در خارج از کشور در دستور کار شورایعالی بیمه قرار دارد، عنوان کرد: بیمه های ایرانی می توانند به صورت مشارکتی یا ایجاد نمایندگی در خارج از کشور فعالیت داشته باشند.
رئیس کل بیمه مرکزی ایران خاطرنشان کرد: پیش از این نیز بیمه مرکزی اعلام کرده بود که شرکت های بیمه خارجی می توانند به ارحتی در ایران فعالیت داشته باشند، بنابراین حضور بیمه های ایرانی در خارج از کشور و بیمه های خارجی در داخل ایران می تواند دوسویه باشد و این موضوع در حال بررسی است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

6  +    =  15