جزئیات پیشنهاد بیمه مهریه زنان

مدیر سیاسی فرهنگی مرکز امورزنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری درتشریح پیشنهاد “بیمه شدن مهریه زنان” از سوی مرکز، گفت: براساس این پیشنهاد، مرد با توجه به وسع و توان مالی خود از ابتدای ازدواج، مبالغی را به صورت تدریجی به عنوان بخشی از مهریه برای زن پس‌انداز می‌کند.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از ایسنا زهره سادات لاجوردی  افزود: البته این پیشنهاد قرار است با برگزاری جلساتی بررسی و برای ارایه به وزارت دادگستری تدوین شود.

وی تصریح کرد: بر اساس این پیشنهاد با همکاری شرکت‌های بیمه، شوهر مبلغی را برای زن به عنوان مهریه کنار می‌گذارد تا بدین‌ترتیب هم زن به مهریه خود می‌رسد و هم به مرد در پرداخت مهریه فشار نمی‌آید.
لاجوردی یکی دیگر از اهداف ارایه پیشنهاد بیمه شدن مهریه را فرهنگسازی در این زمینه عنوان کرد و گفت: متاسفانه در کشور ما مطالبه مهریه از سوی زن به معنای تمایل او به پایان دادن زندگی مشترک تلقی می‌شود، اما این طرز تفکر با تعریف اسلام از مهریه تفاوت دارد؛ چرا که مهریه در اسلام، هدیه‌ای از طرف مرد به زن تلقی می‌شود و زن می‌تواند در طول زندگی خود از آن استفاده کند و به آن به عنوان پشتوانه مالی بنگرد.
وی در پایان درباره تعامل با صندوق‌های بیمه به منظور تحت پوشش بیمه قراردادن مهریه نیز اظهار کرد: لازم است در این زمینه با صندوق‌های بیمه مذاکراتی انجام شود، البته بیمه کردن موارد غیردولتی دشوار است و با این حال لازم است با برگزاری جلساتی و تعامل با صاحبنظران به راهکارهای اجرایی و قانونی در این زمینه دست یافت؛ چراکه بیمه شدن مهریه به نظر می‌رسد راهکاری برای حل مشکل مهریه است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

7  ×    =  21