غضنفری خبر داد: تصمیم‌گیری درباره کمبود نقدینگی خودروسازان

وزیر صنعت با اشاره به تقدیر هیات دولت از زحمات خودروسازان برای حفظ تولید و حفظ اشتغال، اضافه کرد: درخواست دولت این است که تولید به سقف مصوب خودروسازان برسد و کمک به کنترل قیمت‌ها کند و در این راستا بر موضوع بهبود کیفیت؛ بومی سازی قطعات و توسعه صادرات تاکید شد.

به گزارش ریسک نیوز،به نقل از ایسنا، غضنفری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به این که امروز دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا گزارش خوبی ارائه دادند گفت:‌ در این گزارش در رابطه با چگونگی مقابله با تحریم‌ها برای تامین قطعات و بهبود کیفیت و همچنین بومی‌سازی و حل مشکل تامین ارز و سرمایه در گردش و قیمت گذاری مطرح شد.

 

وی با اشاره به این که مشکل مطرح شده خودروسازان در مورد تامین نقدینگی و ارز مبادله‌ای بود گفت:‌ در مورد قیمت‌گذاری تصمیم جدیدی گرفته نشد و کار به کمیته‌ای واگذار شده است که اطلاع‌رسانی در مورد آن انجام خواهد شد.

 

غضنفری در این جلسه اظهار کرد: در این جلسه در مورد بالا بردن سقف تسهیلات تصمیم گرفته شد تا با مساعدت لازم و کمک بانک مرکزی انجام شود و از امروز این تصمیم اخذ شده است و بانک مرکزی زمینه‌های‌ آن را فراهم خواهد کرد.

 

وی در مورد قیمت‌ها نیز گفت: از نظر دولت قیمتی که سازمان حمایت اعلام می‌کند مصوب است و باید بر مبنای آن بازار را کنترل کرد و هر فروش بالاتر از آن قیمت‌ها پیگیری خواهد شد. البته شاهدیم در حاشیه‌ی بازار برخی خریداران خودرو اقدام به فروش خودرو با قیمت‌ بالاتر می‌کنند و همه این مشکلات ناشی از کمبود نقدینگی خودروسازان است که تصمیماتی برای رفع آن اتخاذ شده است و امیدواریم با نزدیک شدن به ایام عید و عرضه‌ بیشتر این مشکلات برطرف شود.

 

وی همچنین در مورد قیمت کالاهای اساسی مردم گفت: مدتهاست در این زمینه ذخیره سازی شده است و برنامه‌ریزی‌های لازم برای شب عید شده است همچنین موجودی گوشت قرمز و گوشت مرغ بالاتر از میزان لازم است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

8  ×    =  48