سامانه نظارت بر هدایت الکترونیکی بیمه (سنهاب) راه اندازی شد

با حضور رئیس کل بیمه مرکزی:

سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه امروز با هدف بررسی عملکرد شرکت های بیمه و بیمه گذاران در بیمه مرکزی ایران رسما آغاز به کار کرد.با راه اندازی این سامانه از این پس تمامی اطلاعات، آمار و ارقام شرکت های بیمه به صورت الکترونیکی به بیمه مرکزی به طور آنلاین منتقل می شود که این کار باعث افزایش سرعت انتقال اطلاعات شرکت های بیمه و بیمه گذاران به بیمه مرکزی می شود.

به گزارش ریسک نیوز،  رئیس کل بیمه مرکزی در مراسم بهره برداری از سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه که انحصارا سنهاب نامیده می شود گفت: یکی از اولویت های بیمه مرکزی حمایت از حقوق بیمه گزاران به منظور جلوگیری از اجحاف در حق آنها است.

وی تصریح کرد: با راه اندازی این سامانه از این پس تمامی اطلاعات، آمار و ارقام شرکت های بیمه به صورت الکترونیکی به بیمه مرکزی به طور آنلاین منتقل می شود که این کار باعث افزایش سرعت انتقال اطلاعات شرکت های بیمه و بیمه گذاران به بیمه مرکزی می شود.

کریمی رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: از این پس ثبت و درج کروکی های ارایه شده از سوی پلیس در این سامانه به صورت الکترونیکی درج می شود که این کار برای مردم باعث راحت تر شدن و کوتاه تر شدن زمان انجام ثبت خسارت برای مردم می شود.

کریمی ادامه داد: اگرچه اساس کار در خصوص بیمه نامه های شخص ثالث همان شرایط درج شده در مورد بیمه نامه های شخص ثالث است اما چون همیشه پای پلیس هم در این میان مطرح است این امکان از طریق سامانه نظارت الکترونیکی فراهم شده که افرادی هم که هیچ تصادفی تاکنون نداشته اند اطلاعات آنها در این سامانه درج شود تا از تخفیفات بیمه ای در نظر گرفته شده بتوانند به خوبی استفاده کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه راه اندازی این سامانه این امکان را در اختیار بیمه گزاران قرار داده بتوانند برای انتقال بیمه نامه خود از یک شرکت بیمه به شرکت بیمه ای دیگر به صورت الکترونیکی این کار را انجام داده ضمن آنکه تخفیفات قابل توجهی برای این انتقال در نظر گرفته شده است.

همچنین در این سامانه پیش بینی های لازم برای مشخص شدن میزان جریمه و حتی انتقال جریمه و تعیین اصالت بیمه نامه های افراد در نظر گرفته شده است به طوری که با ارایه کد ملی و یا شماره بیمه نامه و حتی درج نام بیمه گزار، افراد می توانند از خسارت بیمه نامه های صادر شده توسط شرکت های بیمه از طریق این سامانه الکترونیکی مطمئن شوند.

در ادامه نوروزی مدیر طرح سامانه الکترونیک نظارت بیمه ای تصریح کرد: این کار از سال گذشته شروع شده ولی بحث تهیه زیرساخت ها و مرکز داده های الکترونیکی مطرح بوده که براین اساس سرویس 7 به صورت 24 ساعته بتواند خدمات الکترونیک را به مردم ارایه دهد که در این رابطه این موضوع در حوزه استراتژیک شورای راهبردی تشکیل شد.

نوروزی افزود: یکی از واقعیت های این سامانه نشان دادن آنلاین ارایه خدمات بیمه ای در همه استان های کشور بر روی سامانه الکترونیکی بیمه مرکزی است که براین اساس از صبح تاکنون بالغ بر 19 هزار و 600 بیمه نامه خودرو توسط تمام نمایندگی های بیمه در کشور صادر شده است.
وی تصریح کرد: اطلاعات درج شده در این سامانه الکترونیکی فعلا براساس بیمه نامه های صادر شده در سال 91 است که تمام رشته های بیمه ای را شامل می شود.

هم اکنون تمامی شرکت های بیمه به جز شرکت بیمه ایران جزو این سامانه الکترونیکی هستند و شرکت بیمه ایران هم با توجه به گستردگی فعالیت این شرکت به زودی به چرخه سامانه الکترونیکی می پیوندند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

7  ×  1  =