استعلام اصالت بیمه‌نامه امکان‌پذیر شد

استعلام اصالت بیمه نامه با راه اندازی سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه “سنهاب” در بیمه مرکزی امکان پذیر شد.سامانه “سنهاب” در چهار بخش بیمه نامه الحاقیه ، پرونده های خسارت و خسارت های پرداختی ، اطلاعات حاصل از عملیات بیمه گری شرکتهای بیمه را جمع آوری می کند.

به گزارش ریسک نیوز،بیمه گذاران می توانند با مراجعه به پورتال بیمه مرکزی WwW.CENTINSUR.IR و همچنین ارسال پیامک به شماره 30002621 و درج مضمونی به شرح 1*کد ملی بیمه گذار *شماره بیمه نامه چاپی ؛ اطلاعات مربوط به بیمه نامه صادره از ابتدای سال جاری به بعد را دریافت کنند.
سامانه "سنهاب" در چهار بخش بیمه نامه الحاقیه ، پرونده های خسارت و خسارت های پرداختی ، اطلاعات حاصل از عملیات بیمه گری شرکتهای بیمه را جمع آوری می کند.

این سامانه بخش های مهم و فرعی صنعت بیمه همانند شبکه فروش نمایندگان ، اطلاعات مالی ، اطلاعات مدیران عامل و اشخاص رده بالای شرکتهای بیمه را نیز جمع آوری می کند.

کد منحصر بفرد 26 رقمی برای بیمه نامه ارائه می شود که در سطح صنعت بیمه ،بیمه نامه الحاقیه یا پرونده خسارت و حتی خسارت پرداختی را منحصر بفرد می کند.

با این کد ، عموم مردم می توانند با مراجعه به پورتال بیمه مرکزی و استفاده از امکان استعلام ، از اصالت بیمه نامه خود مطمئن شوند.
اطلاعات همه شرکت های بیمه در تمامی رشته ها تجمیع، اما تنها اطلاعات مربوط به بیمه نامه های صادره به صورت آنلاین به سامانه بیمه مرکزی منتقل می شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

82  +    =  83