کمک ۴ بانک و ۲ شرکت بیمه به بورس تهران

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۴، برای اولین بار در طی ۳ سال گذشته شاهد رشد ۱.۵ درصدی خواهد بود.

به گزارش ریسک نیوز،به نقل از ایلنا،مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس گفت، موسسات مالی ایران موافقت کرده اند تا به منظور کمک به پیشگیری از نوسانات عمده قیمت و تزریق نقدینگی در زمان وارد آمدن فشار به بازار، در تامین موجودی یک صندوق تثبیت بازار بورس مشارکت کنند.
محمدرضا خواجه نصیری افزود: 4 بانک و 2 شرکت بیمه در تامین موجودی 50 تریلیون ریالی (2 میلیارد دلاری) صندوق توسعه بازار سرمایه بورس مشارکت خواهند کرد.
وی گفت: «هدف این صندوق حمایت از بازار و تامین ثبات آن در دراز مدت است. زمانی که بازار نیاز داشته باشد، این پول در چند مرحله و به صورت گام به گام و متمرکز به بازار تزریق خواهد شد».
بانک های ملت، تجارت، سپه و ملی به همراه بیمه های مرکزی و ایران در تامین موجودی این صندوق مشارکت دارند.
شاخص بورس ایران پس از افزایش 130 درصدی در سال گذشته، امسال 16 درصد کاهش یافته است. بخش عمده افزایش شاخص در سال گذشته پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری ایران در انتخابات ماه ژوئن اتفاق افتاد. وی تنها 5 ماه پس از رسیدن به قدرت موفق شد به توافقی موقت بر سر برنامه هسته ای این کشور با غرب دست یابد.
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که اقتصاد ایران در سال 2014، برای اولین بار در طی 3 سال گذشته شاهد رشد 1.5 درصدی خواهد بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

26  −    =  19