سهامداران چه صنایعی بیشتر سود کردند؟

با بهبود وضعیت بورس در یکماه اخیر، صنایع حاضر در بورس تهران با تغییر ۱۸۰ درجه مواجه شده و بر خلاف ماه های گذشته بازدهی مثبتی را نصیب سهامداران خود کردند.

به گزارش ریسک نیوزاز ایسنا)، با بهبود نسبی اوضاع بورس در یک ماه اخیر و حمایت عملی دولت از بازار سرمایه، وضعیت صنایع حاضر در بورس تغییر کرد و زیان سهامداران این بازار با افزایش قیمت شرکت‌ها اندکی جبران شد.

 

بر این اساس و در حالی که بورس تهران همچنان با بازدهی منفی دست و پنجه نرم می‌کند که تعداد صنایع با بازدهی مثبت افزایش یافته و تقریبا اکثر صنایع بورس مثبت شدند به طوری که در یکماه اخیر 29 صنعت بازدهی مثبت کسب کرده و تنها 5 صنعت با بازدهی منفی مواجه شدند.

 

بر این اساس در یکماه گذشته سهامداران صنایع منسوجات با 23 درصد بازدهی، بیشترین بازدهی را در بین صنایع بورسی کسب کرده و در صدر جدول گروه قرار گرفته است؛ بعد از منسوجات، خدمات فنی و مهندسی با 16 درصد و ماشین آلات با 14 درصد بیشترین بازدهی را کسب کرده و رتبه‌های دوم و سوم را در اختیار گرفته‌اند.

 

این در حالی است که سهامداران استخراج ذغال سنگ 12 درصد، لاستیک و پلاستیک 11.3 درصد، استخراج سایر معادن 10.7 درصد، ابزار پزشکی 10 درصد، کشاورزی 8.7 درصد، محصولات چوبی 8.6 درصد، رایانه 8.5 درصد و سایر واسطه‌گری های مالی 8 درصد بازدهی کسب کردند.

 

علاوه بر این صنایعی همچون محصولات غذایی با بازدهی 7.5 درصد، محصولات دارویی 7.5 درصد، املاک و مستغلات با 7.4 درصد، حمل و نقل با 7.2 درصد، ارتباطات رادیویی با 7 درصد، سرمایه گذاری ها با 6.8 درصد و محصولات شیمیایی با 6.5 درصد از صنایعی هستند که بازدهی بیشتر از بازدهی شاخص بورس کسب کردند.

 

علاوه بر این صنایعی مهمی همچون واسطه گری مالی و پولی و بانکها و موسسات اعتباری 5 درصد، استخراج کانه های فلزی، فلزات اساسی و شرکتهای چند رشته ای صنعتی 4.9 درصد، فرآورده های نفتی 3.6 درصد، ساخت محصولات فلزی 3.4 درصد، محصولات کاغذی،سایر محصولات کانی غیر فلزی، سایر ماشین آلات و دستگاه‌های برقی و خودرو با حدود یک درصد بازدهی از صنایع مطرح مثبت در ماه گذشته بودند.

 

همچنین در یکماه اخیر صنایعی همچون پیمانکاری صنعتی،سایر تجهیزات حمل و نقل،دستگاه ها و وسایل ارتباطی و مبلمان بدون تغییر حرکت کرده و صنایعی مانند قند و شکر،دباغی،سیمان،کاشی و سرامیک و انتشار و چاپ زیان 3 تا 10 درصدی را نصیب سهامداران خود کردند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

5  ×    =  5