روایت جدید از چالش آب یخ در ایران

مانند همه اتفاقات و روندهای بین المللی چالش سطل یخ هم خیلی زود به ایران رسید. بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان ایرانی نیز وارد ماجرا شدند.

به گزارش ریسک نیوز،فرانس 24 نوشت: اما این وسط برای شرکت ایرانی ها در چالش سطل یخ یک مشکلی وجود دارد. مشکل اینجاست که بانک های ایرانی به دلیل تحریم ارتباطی با جهان خارجی ندارند و عملا انتقال پول به سازمان مردم نهادی که درخواست کمک مالی با هدف تحقیق روی یک بیماری ناشناخته کرده بود در ایران به در بسته خورده است.

ایرانی ها هم مانند همیشه برای این دست مشکلات خود راه حل پیدا کرده اند. اکنون مردم ایران در مانند بسیاری دیگر از همنوعان خود در سطح دنیا در چالش سطل یخ شرکت می کنند و پولی که باید به عنوان کمک مالی پرداخت کنند را به موسساتی چون محک که در زمینه کمک به کودکان سرطانی مشغولند، هدیه می کنند.

با این حال، شرکت در چالش سطل یخ نیز خود تبدیل به نوعی مد و در برخی موارد خودنمایی شده است و از هدف اصلیش یعنی انسان دوستی و کمک به رفع و کاهش درد و رنج هم نوعان فاصله گرفته است.

روزبه هنرمند ایرانی ساکن تهران است و به تازگی در چالش سطل یخ شرکت کرده است و کمک خود را به حساب بانکی بنیاد بیماری های خاص در ایران واریز کرده است.

او می گوید: من هم مثل همه از طرف یک دوست در ایران دعوت به این کار شدم. بسیاری در ایران این کار را انجام داده ام و یا از طریق رسانه ها و یا شبکه های اجتماعی از آن با خبر شده اند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

4  ×  3  =