پرداخت وام ضروری به ۲۰۰ هزار بازنشسته کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت وام ضروری به ۲۰۰ هزار بازنشسته کشوری خبر داد و گفت: مبلغ وام نسبت به گذشته افزایش یافته است.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از افکارنیوز، ایراندخت عطاریان افزود: در گذشته ۸۵ هزار بازنشسته تحت پوشش این صندوق وام ضروری دریافت کردند اما براساس برنامه ریزیهای انجام شده امسال تعداد بیشتری می توانند از وام بهره مند شوند.

وی از ثبت نام بازنشستگان برای دریافت وام خبر داد و گفت: قرعه کشی انجام شده و ۲۰۰ هزار بازنشسته کشوری اواسط مهرماه وام ۲ میلیون تومانی را دریافت خواهد کرد. این درحالی است که مبلغ وام در گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین از ایجاد خانه های امید در شهرستانها خبر داد و گفت: تا کنون خانه های امید ویژه بازنشستگان در استانها راه اندازی می شد اما به دستور وزیر تعاون از این پس در شهرستانها نیز این خانه ها احداث می شوند.

وی اظهار داشت: تا کنون ۳۰ خانه امید راه اندازی شده است و بازنشستگان می توانند از خدمات روزانه این مراکز بهره مند شوند.

عطاریان همچنین از تسویه کامل مطالبات بازنشستگان کشوری خبر داد و گفت: با پرداخت ۱۸۳۰ میلیارد تومان به بازنشستگان مطالبات ناشی از قانون خدمات کشوری به طور کامل پرداخت شد.

وی در مورد بیمه طلایی بازنشستگان نیز گفت: این بیمه بدون سقف است و بازنشستگان دارای بیماری می توانند از خدمات درمانی ۵۵۰ بیمارستان دولتی و ۱۵۵۰ مرکز درمانی عادی نیز بهره مند شوند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین تاکید کرد: در سال جاری ۵۷۰ میلیارد تومان برای استفاده از خدمات درمانی بازنشستگان و خانواده های آنان هزینه شده است.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟