ارزانی ۶۰ هزار تومانی سکه در چهار ماه

قیمت سکه تمام در حالی در اردیبهشت ماه امسال مرز یک میلیون تومان را پشت سرگذاشت که تا پایان نیمه اول سال حدود ۶۰ هزار تومان ارزان شد و متوسط قیمت ماهانه آن هیچ گاه از یک میلیون عبور نکرد.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از ایسنا در شش ماهه ابتدایی امسال متوسط قیمت فروش یک سکه تمام بهار آزادی در بازار آزاد تهران در حدود 963 هزار تومان ثبت شد.

 

 

قیمت سکه طرح جدید در نیمه اول سال 1393 نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته 19.6 درصد کاهش یافته است.

 

 

این در حالی است که بررسی تغییرات قیمت سکه در آخرین آمارهای ارائه شده از سوی بانک مرکزی نشان می دهد که از فروردین ماه که سکه به طور متوسط با نرخی در حدود 965 هزار تومان به فروش می رفت تا شهریورماه که قیمت مبادله به حدود 930 هزار تومان رسیده 35 هزار تومانی ارزان شده است.

 

 

اما بالاترین متوسط قیمت سکه طرح جدید در نیمه اول امسال در اردیبهشت رقم خورد به طوری که نرخ یک میلیون و 24 هزار تومانی در این ماه ثبت شد تا بیشترین رشد قیمت نسبت به ماه قبل با 3.8 درصد را در بین شش ماه اول به خود اختصاص داده باشد.

 

 

در عین حال عبور از اردیبهشت برای سکه با ریزش 40 هزار تومانی همراه شد و با کاهش 3.9 درصدی به 963 هزار تومان در خردادماه رسید.

 

 

کاهش قیمت سکه از اردیبهشت تا شهریور ادامه داشت و نرخ 961 هزار تومان در تیر، 951 هزار تومان مرداد و 939 هزار تومان در شهریور برای آن به ثبت رسید.

 

 

بنابراین گزارش فاصله بین بیشترین و کمترین قیمت سکه در دو فصل اول امسال در ماه دوم و ششم است که نشان می دهد سکه در این چهار ماه حدود 60 هزار تومان ارزان شده است.

 

 

همچنین متوسط قیمت سکه تمام طرح قدیم نیز در نیمه اول حدود 961 هزار تومان اعلام شد که بالاترین نرخ برای آن در اردیبهشت ماه در حدود 999 هزار تومان بوده است.

 

 

بانک مرکزی متوسط قیمت سکه طرح قدیم در بازار آزاد تهران در شهریورماه را نیز 938 هزار تومان گزارش کرد.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟