قفل صادرات مصنوعات طلا،‌ نقره و پلاتین از امروز باز شد

مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: از اول آذرماه صادرات، مصنوعات طلا، نقره و پلاتین به شرط آن که یک سال از تاریخ واردات معادل شمش اولیه آن گذشته باشد بدون هیچ محدودیتی آزاد است.

به گزارش ریسک نیوز،سیدعباس حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در مورد جزئیات این مصوبه شورای پول و اعتبار که امروز به گمرک ابلاغ شد خاطرنشان کرد: شورای پول و اعتبار تصویب کرد که صادرکنندگان مصنوعات و فلزات گرانبها مانند طلا، نقره و پلاتین می‌توانند کالای خود را بدون سپردن تعهد یا تضمین و یا پرداخت عوارض صادراتی از اول آذرماه صادر کنند.

وی پیش‌شرط صادرات این نوع کالاها را اینگونه عنوان کرد که باید یک سال از تاریخ واردات معادل شمش هریک از این فلزات گذشته باشد تا امکان صادرات مصنوعات آن فراهم شود.

مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت افزود: صادرکنندگان مصنوعات فلزات گرانبها با دریافت مجوز از بانک مرکزی می‌توانند برای صادرات اقدام کنند که همین امر سبب ایجاد ارزش‌افزوده، اشتغال و رونق در بازار کشور می‌شود و در عین حال صادرات مصنوعات طلا ارزآوری خوبی در پی خواهد داشت.

به گزارش فارس، پیش از این صادرات طلا منوط به این بود که صادرکننده ارز حاصل را به بانک مرکزی بفروشد و یا تعهد دهد معادل آن را شمش طلا وارد کند؛ این مصوبه موجب رونق کسب و کار صنعت طلا خواهد شد و افراد با محدودیت و موانع کمتری می‌توانند فعالیت می‌‌کنند.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟