“بانک بیمه” پدیده ای با چشم انداز روشن در خلیج فارس

پیش بینی تحلیل گران و چشم انداز “بانک و بیمه” در خلیج فارس بسیار مثبت و امیدوارکننده است.

به گزارش ریسک نیوز،سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، "ماجد ال علی" مدیرکل شرکت بیمه تکافل "وثاق" در این باره گفت که اگرچه "بانک بیمه" در منطقه خلیج فارس پدیده ای جدید است اما در پنج سال آینده پتانسیل های فراوانی برای رشد این پدیده در این منطقه وجود دارد.

از ترکیب موسسات بیمه با بانک‌ ها، "بانک بیمه" (Bancassurance) به وجود می ‌آید که قابلیت ‌های جذب منابع از طریق شعب بانکی را دارا بوده و در پرداخت خسارات نیز می ‌توانند از منابع بانکی استفاده کنند.به طور کلی، "بانک بیمه" استراتژی است که به وسیله آن، بانکداران و بیمه گران در یک روش کمابیش یکپارچه برای حضور در بازارهای مالی با یکدیگر همکاری می کنند. این پدیده در هسته مرکزی فعالیت خود شامل توزیع محصولات بیمه ای توسط بانک ها می شود.

راه شراکت موفق بین بیمه گرها و بانک ها هموار نیست. در اروپا مدل موفق یک طرح واضح و قوی است که مشترکا توسط بانک و بیمه گر با ارائه محصولات ساده و مرتبط که دیگر محصولات بانک بیمه و تلاش های بازاریابی هدفمند را کامل می کنند،‌ تنظیم شده است.

او در ادامه گفت که این چشم انداز امیدوارکننده به دنبال آن به وجود آمده است که صنعت بیمه از سال 2012 تا 2017 میلادی رشد دورقمی را تجربه کرده و می کند. این امر نشانگر آن است که افراد و شرکت های بیشتری خواهان حضور و سرمایه گذاری در بخش صنعت بیمه هستند.

او افزود: توسعه اقتصادی، افزایش جمعیت و بهبود شرایط و فضای قانونگذاری از دلایل اصلی رشد صنعت بیمه در خلیج فارس است.

مدیرکل یکی از بزرگترین شرکت های بیمه تکافل در ادامه از بانک های مرکزی منطقه و قانونگذاران خواست تا تلاش کنند موانع موجود از سر راه بانک ها برای رشد سریعتر و افزایش رضایت مشتریان بردارند؛ امری که در نهایت به رشد و تقویت صنعت بیمه منجر می شود.

علی تاکید کرد که "بانک بیمه" در حقیقت نوعی مدیریت ریسک است چرا که میزان فروش را بالا می برد و خسارت ها را به حداقل می رساند به ویژه زمانی که بانک ها وام های نامناسب اعطا می کنند. برای بیمه گران نیز "بانک بیمه" در قیاس با درآمد و سود از دیگر بخش های بازاریابی صنعت بیمه بسیار کم هزینه تر است.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟