دردسر بانک جی پی مورگان به دلیل استخدام پسر وزیر چین

وزیر بازرگانی چین در سال ۲۰۰۸ که جی پی مورگان اقدام به کاهش کارکنانش کرده بود به این بانک قول داده بود اگر پسرش از کار بیکار نشود، اقدام این بانک را جبران خواهد کرد.

به گزارش ریسک نیوز،گائو جو، پسر گائو هوچنگ، وزیر بازرگانی چین از سوی جی پی مورگان استخدام شد و با وجود عملکرد ضعیفی که از خود نشان داد و داشتن مشکلات اخلاقی از تعدیل نیروی این بانک هم در امان ماند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، وزیر بازرگانی چین در سال 2008 که جی پی مورگان اقدام به کاهش کارکنانش کرده بود به این بانک قول داده بود اگر پسرش از کار بیکار نشود، اقدام این بانک را جبران خواهد کرد.

یک مدیر بانکی گائو جو را فردی بی‌تجربه، بی‌مسئولیت و غیرقابل اعتماد توصیف کرد و یکی از مصاحبه کنندگان استخدام در یک ایمیل داخلی نسبت به کفایت او ابراز نگرانی کرده بود.

به گزارش ایسنا، گائو در سال 2007 به جی پی مورگان پیوست و کمتر از دو سال بعد این بانک را ترک کرد و پس از اینکه برای چند شرکت بزرگ دیگر کار کرد اکنون در گولدمن ساش است.

گائو هوچنگ در زمان استخدام پسرش در جی پی مورگان معاون وزیر بازرگانی و پیش از آن نماینده تجاری چین بود.

مقامات آمریکایی تحت قانونی که اقدام شرکت‌های آمریکایی برای هر گونه تبادلی در قبال امتیاز تجاری را ممنوع می‌کند، سرگرم تحقیقات از جی پی مورگان هستند. مقامات هنک کنگ هم تحقیقات در مورد فعالیت‌های استخدام جی پی مورگان را آغاز کرده اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت بازرگانی چین مشتری جی پی مورگان نیست اما از نفوذ و قدرت در زمینه ادغام شرکت‌هایی که در این کشور فعالیت می‌کنند، برخوردار است و مقامات دولتی از قدرت و نفوذ بالاتری از عنوان رسمی‌شان برخوردار هستند.

این بانک ممکن است در نتیجه این تحقیقات با جریمه و دستور برای تغییر شیوه استخدام روبرو شود.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟