درد سر بانک هندی بابت انتقال مشکوک ۱۵۱ میلیون دلار پول نفت ایران

بانک یو سی اوی هند اعلام کرد ۹.۵ میلیارد روپیه معادل ۱۵۱ میلیون دلار از پول نفت ایران را که در این بانک نگهداری می‌شود به ۸ شرکت و برای صادرات کالا به ایران پرداخت کرده است.

، بانک یو سی اوی هند اعلام کرد حدود 9.5 میلیارد روپیه معادل 151 میلیون دلار از پول نفت ایران که در این بانک نگهداری می شود را به 8 شرکت و برای صادرات کالا به ایران پرداخت کرده است.

این بانک در پاسخ به بورس اوراق بهادار هند نوشت: بر اساس درخواست بانک های ایرانی این مبلغ را برای صادراتی که قرار بوده است در آینده به مقصد ایران انجام شود در اختیار 8 شرکت قرار داده است. از کل مبلغ 9.5 میلیارد روپیه پرداختی به این شرکت ها که نامشان ذکر نشده 3.746 میلیارد روپیه معادل 60 میلیون دلار یک سال پیش در اختیار این شرکت ها قرار گرفته است.

گزارش های غیر رسمی نشان می دهد 8 تبعه غیر هندی شامل 7 ایرانی و یک آذربایجانی با ویزای دانشجویی وارد هند شده اند و شرکت های صوری در چاندیگرای هند تاسیس کرده و حساب هایی را در بانک یو سی او باز کرده اند تا مبالغی را به دبی و ایران انتقال دهند.

مقامات هندی هم اکنون در حال تحقیق در مورد مبادلات مالی انجام شده توسط این افراد هستند.

بانک یو سی او تاکید کرده است پرداخت هایی که به این افراد انجام شده است در قالب گشایش تسهیلات اعتباری نبوده است.

این بانک افزوده است: «مبالغ مذکور از محل سپرده های ایران موجود در این بانک پرداخت شده است و هیچ گشایش اعتباری انجام نشده است.»

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  9  =  90