بانک مهر اقتصاد هفدهمین شرکت برتر شد

در هفدهمین همایش رتبه بندی شرکت های برتر ایران که با حضور ۵۰۰ شرکت برتر و بزرگ کشور برگزار شد، بانک مهر اقتصاد، با صعودی مجدد نسبت به سال گذشته در جایگاه هفدهم قرار گرفت.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از بنکر (Banker)، این بانک که از سال 1387 وارد فهرست 100 شرکت برتر جمهوری اسلامی ایران شده است در سال 1392 موفق شد تا با افزایش سرعت رشد خود به رتبه 17 دست یابد و در میان بانک های دولتی و خصوصی حاضر در این فهرست جایگاه پنجم را به خود اختصاص دهد و  بیش از گذشته، موقعیت خود را در میان شرکت‌های برتر اقتصاد کشور و به ویژه در میان بانک‌های معتبر تثبیت نماید.
بر اساس این گزارش بانک مهر اقتصاد در طی هفت سال گذشته 107 رتبه صعود داشته است و در آخرین صعود خود توانسته رتبه 17 جدول 100 شرکت برتر را به خود اختصاص دهد.
گفتنی است بانک مهر اقتصاد با تدوین سند چشم انداز در سال 1385 قرار گرفتن در میان پنج بانک برتر کشور را از اهداف راهبردی خود قرار داده بود که با رتبه بندی امسال صد شرکت برتر می توان گفت این بانک زودتر از موعد پیش بینی شده به این هدف خود دست یافته است.  
گفتنی است در گزینش 100 شرکت برتر ایران، معیار فروش مبنای انتخاب قرار دارد که پس از گزینش و رتبه‌بندی شرکت‌ها بر اساس  شاخص « میزان فروش» این شرکت‌ها بر پایه شاخص‌های دیگری چون اندازه و رشد شرکت، سودآوری و عملکرد، صادرات، نقدینگی، بدهی و بازار نیز مقایسه و رتبه‌بندی می‌شوند که این بانک  موفق شد تا جایگاه خود را در این میان به رتبه هفدهم ارتقاء دهد.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟