آغاز پرداخت وام ۵۰ میلیونی بافت فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی بافت فرسوده توسط ۳ بانک خبر داد و گفت: بانک های ملی، ملت و رفاه پرداخت وام ۵۰ میلیونی نوسازی بافت فرسوده را آغاز کردند.

به گزارش ریسک نیوز،سید محمد ایزدی در نشست خبری اظهار کرد:از ابتدای تشکیل دولت یازدهم نوسازی و بهسازی شهری در اولویت برنامه توسعه شهری قرار گرفت.
وی با اشاره به فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب تصریح کرد:سند ملی محیط زیست تدوین شده و بهسازی و نوسازی شهری موضوع مهم مملکت است.
مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در ادامه با بیان اینکه اولویت طرح جامع مسکن نوسازی و بهسازی بافت های ناکارآمد است بیان کرد: این ضرورت باید به جامعه منتقل شود، اگر این گونه نشود در عمل خیلی موفق نخواهیم بود. با یک گردباد شهرهای ما به خطر می افتند چه برسد به اینکه سیل یا زلزله ای روی دهد.
ایزدی با اعلام اینکه به این منظور ستادهای باز آفرینی شهری در استان ها تشکیل می شود، اظهار کرد:130 هزار هکتار بافت شهری کشور از سه معضل بزرگ فقر شهری، تاب آوری پایین و بحران هویت رنج می برند.
وی با بیان این که یک سوم جمعیت شهری کشور در این بافت ها زندگی می کنند افزود:بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان برای همکاری در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند.
ایزدی از آغاز پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی بافت فرسوده توسط سه بانک خبر داد و گفت: بانک های ملی، ملت و رفاه پرداخت تسهیلات 50 میلیون تومانی نوسازی بافت فرسوده را آغاز کردند.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، بانک ملی 15000، بانک رفاه 2550 و بانک ملت 5000 فقره وام نوسازی بافت فرسوده در کلانشهرها، شهرهای بالای 500 و زیر 500 هزار نفر جمعیت را آغاز کرده اند.
ایزدی با بیان اینکه اولویت پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده با انبوه سازان است گفت:آغاز پرداخت این تسهیلات در سال 93 به ما در تحقق برنامه های نوسازی بافت فرسوده در سال 94 کمک فراوانی می کند.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟