رقابت مایکروسافت با سه شرکت چینی برای خرید بلاک بری

بلاک بری در سال های دور در زمینه ساخت گوشی‌های هوشمند مناسب برای صاحبان مشاغل اعتبار خوبی داشت، اما در چند سال گذشته با از راه رسیدن آیفون و دیگر گوشی‌های پیشرفته لمسی به حاشیه رانده شده بود.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از وی تری، بلاک بری در سال های دور در زمینه ساخت گوشی‌های هوشمند مناسب برای صاحبان مشاغل اعتبار خوبی داشت، اما در چند سال گذشته با از راه رسیدن آیفون و دیگر گوشی‌های پیشرفته لمسی به حاشیه رانده شده بود. این شرکت سرانجام در سال گذشته مجددا به سودآوری رسید و همین امر باعث شده تا غول‌های دنیای محصولات همراه به خرید بلاک بری علاقمند شوند.

بررسی های موسسه Good Technology نشان می‌دهد تنها یک درصد از صاحبان مشاغل و کاربران تجاری از گوشی های هوشمند مجهز به ویندوز فون استفاده می کنند. این آمار برای مایکروسافت امیدوارکننده نیست و لذا این شرکت قصد دارد با استفاده از فناوری ها و تجربیات بلاک بری جایگاه متزلزل خود را تقویت کند. لازم به ذکر است که 73 درصد از کاربران تجاری از iOS و 26 درصد از سیستم عامل آندروید استفاده می کنند.

کارشناسان می گویند مایکروسافت در صورت خرید بلاک بری از آن برای تقویت خدمات اینترنتی در وسایل نقلیه ، ارتقای پلاتفورم همراه خود و همین طور ارتقای سرویس های مخابراتی هم استفاده می کند.

آنها می افزایند که رقبای چینی مایکروسافت برای خرید بلاک بری با موانعی از سوی رگولاتورهای آمریکا و اروپا هم مواجه می شوند که ناشی از نگرانی های مربوط به امنیت ملی است و لذا مایکروسافت شانس بیشتری برای خرید بلاک بری کانادایی دارد.

منبع:فارس

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟