پشت پرده ماندن کریم باقری در تهران

خبر کوتاه بود و در عین حال عجیب: «کریم باقری مربی پرسپولیس همراه تیمش به اصفهان نرفت تا در تهران ماندگار شود!».

به گزارش ریسک نیوز به نقل از خبر ورزشی،از آن جالب‌تر، توضیح پندار خمارلو، مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس، درباره این اتفاق بود که اعلام کرد باقری در تهران مانده تا بازیکنان محروم و مصدوم پرسپولیس را تمرین دهد!

پرسش اینجاست که آیا شأن کریم باقری، تمرین دادن بازیکنان محروم و مصدوم پرسپولیس است؟ ما که بعید می‌دانیم دلیل عدم سفر مربی پرسپولیس به اصفهان، نگرانی بابت بازیکنان مصدوم و محروم باشد و به نظر می‌رسد مسائل دیگری پشت این قضیه وجود داشته باشد.
همه کارشناسان و صاحب ‌نظران معتقدند کریم باقری فوتبالیست بسیار شریف و بزرگواری است که در دوران بازی کوچک‌ترین حاشیه‌ای نداشت و در بالاترین سطح برای تیم ملی و پرسپولیس بازی کرد. او نه تنها اهل جار و جنجال نبود بلکه اغلب اوقات با سکوت یا حتی دخالت خود مانع حاشیه‌سازی برای تیمش می‌شد اما به نظر می‌رسد این کریم باقری حال و حوصله مربیگری را نداشته باشد!

آقاکریم تمرینات پیش از شروع فصل را به دلایلی که فقط خودش می‌داند به اصطلاح پیچاند و حتی حاضر نشد همراه پرسپولیس در اردوی ترکیه حاضر شود. در تمرینات هم به نظر می‌رسد چندان دل و دماغی برای کار نداشته باشد. برخی‌ها عنوان می‌کنند آقاکریم به خاطر مطالبات معوقه‌اش شاکی است و برخی دیگر عنوان می‌کنند او مخالف جذب بازیکنان فعلی بوده است.
از طرف دیگر شنیده می‌شود کریم باقری امیدی به موفقیت این پرسپولیس در لیگ پانزدهم ندارد و یکی از دلایل غیبت‌های متوالی و مشکوک او، همین مسئله بوده است. حالا هم مربی پرسپولیس ترجیح داده به جای سفر به اصفهان در تهران بماند یا به قول مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس، مصدومان و محرومان تیمش را تمرین بدهد!

سؤال اساسی اینجاست که آقاکریم چه اصراری به ماندن دارد؟ اگر دل این مربی با پرسپولیس فعلی نیست یا مشکلاتی دارد، چرا از این تیم دل نمی‌کند؟
بدیهی است همه ما کریم باقری را دوست داریم و او را یکی از بازیکنان محبوب تاریخ فوتبال ایران می‌دانیم. خود آقاکریم هم به این مسئله واقف است که از چه جایگاهی نزد خبرنگاران و همین طور روزنامه خبرورزشی برخوردار است اما این رفتارها پذیرفتنی نیست.
چه بسا اگر به جای کریم باقری، مربی دیگری این حرکات غیرحرفه‌ای را انجام می‌داد، کارشناسان و رسانه‌ها انتقادات بیشتری از او می‌کردند ولی شأن و منزلت این فوتبالیست تاریخی باعث شد تا همه ما با احتیاط از او انتقاد کنیم. با این وجود انتظار می‌رود آقاکریم هر چه زودتر تکلیف خود را مشخص کند. اگر نمی‌تواند با پرسپولیس برانکو ادامه بدهد، بهتر است به جای غیبت و سکوت حداقل قطع همکاری کند.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟