خداحافظی سرمایه با خیرالله بیرانوند

پرویز احمدی، رئیس هیأت مدیره بانک سرمایه بر اساس تصویب هیأت مدیره و با حفظ سمت به عنوان سرپرست این بانک هم منصوب شده است.

به گزارش ریسک نیوز، "پرویز احمدی"،رئیس هیأت مدیره بانک سرمایه بر اساس تصویب هیأت مدیره و با حفظ سمت به عنوان سرپرست این بانک هم منصوب شد.

پیش ازاین خیرالله بیرانوند،نزدیک به هشت ماه، یعنی  از 26 بهمن ماه سال  93  تا  همین امشب،مدیریت عاملی بانک سرمایه را عهده دار بوده است.

بانک سرمایه درسال 84 و با سرمایه 350  میلیارد تومانی تاسیس شده که از قرار معلوم، 73 درصد سهام این بانک توسط فرهنگیان کشور خریداری شده است.

سهامداران بانک سرمایه مرکب از اشخاص حقیقی و حقوقی  بوده که  اشخاص حقیقی آن متشکل از گروه های مختلف جامعه از جمله فرهنگیان، کارکنان بانک های ملت، رفاه، تجارت، صندوق ذخیره فرهنگیان  است.

بر اساس این گزارش،20 آبان ماه سال گذشته هم با رفتن احمد درخشنده،شهاب الدین غندالی،مدیر عامل کنونی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برای  مدتی به عنوان سرپرست جدید بانک سرمایه معرفی شد که اندک مدتی بعدتر،خیرالله بیرانوند بر صندلی مدیریت عاملی این بانک تکیه زد.

هنوز علت مشخصی برای کناره گیری یا عزل احتمالی "بیرانوند" از مسئولیت خویش به فضای  رسانه ای  کشور درز نکرده اما به نظر می رسد که چالش های مالی فراروی این بانک سبب کناره گیری"بیراوند" از این مسئولیت شده باشد.

درست یک هفته قبلتر، مدیرعامل پیشین بانک سرمایه در نامه ای  به مدیر اداره نظارت برناشران فرابورس اعلام داشته که با توجه به تعدیلات،سود خالص پیش بینی شده برای سال مالی 94  که در مرحله حسابرسی  است برابر با 408  میلیارد ریال یعنی به ازای هرسهم 102 ریال در نظرگرفته شده هرچند که سود خالص  پیش بینی شده  برای سال  مالی منتهی به 29  اسفند ماه سال 94  حسابرسی نشده، پیشتر در سامانه اطلاع رسانی ناشران با سرمایه  4000 میلیارد ریال به مبلغ 1026 میلیارد ریال یعنی به ازای هرسهم 257 ریال اعلام شده بود.

بنابراین با توجه به نامه مورد اشاره، می توان اینچنین استنباط کرد که تعدیل نزدیک به 60 درصدی در بانک سرمایه  از فراز و فرودهای جدی پیش روی  این بانک حکایت دارد.

خیرالله بیرانوند، مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پیشتر در گفتگوی تفصیلی خود با نسیم، از انجام توافقات جدی با وزارت آموزش و پرورش، با هدف انتقال حساب کارکنان این وزارتخانه از سایر بانک ها به بانک سرمایه خبرداده و اذعان داشت که از این رهگذر منابع هنگفتی به منابع بانک سرمایه اضافه خواهد شد.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟