یارانه جدا برای خودرو کنار گذاشتیم

سخنگوی دولت با بیان اینکه ۳۰هزار میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران ظرف ۶ ماه پرداخت می‌شود، از یارانه جدا برای خودرو خبر داد و گفت: برای تسریع در امور تولیدی و اجرای تعهدات دولت ۷۵۰۰ میلیارد تومان از این رقم ظرف هفته آینده پرداخت می‌شود.

به گزارش ریسک نیوز،محمدباقر نوبخت عصر دیروز در حاشیه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی با اعلام این خبر اظهار کرد: دولت برای خروج از رکود برنامه‌ای ارائه داد که توسط رئیس جمهور اعلام و در یک نشست مطبوعاتی اطلاع‌رسانی شد اما از آنجا که کفایت لازم را نداشت امروز ابعاد دیگر آن در شورای گفت‌وگو مورد بررسی و تبیین قرار گرفت.

وی افزود: یکی از ابعاد این طرح پرداخت بدهی‌های دولت به پیمانکاران برای تسریع در عملیات تولیدی است.

سخنگوی دولت ادامه داد: در طرح خروج از رکود که نظرات بخش خصوصی در آن تأمین شده است یکی از مواردی که دولت متعهد شده پرداخت بدهی‌های پیمانکاران برای تداوم طرح‌های تولیدی و عمرانی است.

نوبخت اظهار کرد: حداقل بیش از 30هزار میلیارد تومان از این مطالبات ظرف 6 ماه آینده پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: 7500 میلیارد تومان از این بدهی‌ها تا هفته آینده پرداخت می‌شود تا بر این اساس دولت بتواند به تعهدات خود در خصوص پیمانکاران عمل کند.

*نهایی‌شدن یارانه سود تسهیلات به تولید تا پایان هفته

سخنگوی دولت درباره نحوه تخصیص یارانه تولید اظهار کرد: برای پرداخت یارانه آنچه مربوط به بخش صنعت است از طریق بانک صنعت و معدن، برای تشویق صادرات از طریق بانک توسعه صادرات، برای توسعه بخش کشاورزی از طریق بانک کشاورزی و بانک مسکن نیز برای پرداخت یارانه تولید ساخت مسکن اختصاص یافته است.

وی افزود: با مدیران عامل بانکها در حال تدوین موافقتنامه‌ای هستیم تا دولت از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مابه‌التفاوت سود تسهیلات بانکها را بپردازد.

نوبخت یادآور شد: تدوین این موافقتنامه تا پایان هفته نهایی و انجام می‌شود.

وی گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای 4 عرصه یادشده 200 میلیارد تومان به‌طور جداگانه در نظر گرفته است و هر مقدار دیگری در این زمینه لازم باشد مابه‌التفاوت پرداخت می‌کند.

سخنگوی دولت در خصوص یارانه خودروسازان گفت: یارانه جداگانه‌ای برای خودروسازان دیده شده و یارانه یادشده مربوط به تولید در صنعت است که موافقتنامه‌ای که با بانک صنعت و معدن در حال تدوین آن هستیم گواه این امر است.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟