همه دانش آموزان تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتند

مدیر بیمه های خاص شرکت بیمه معلم از امضای قراردادی میان این شرکت با وزارت آموزش و پرورش خبر داد که بر اساس آن همه دانش آموزان در طول سال تحصیلی تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارند.

به گزارش ریسک نیوز از روابط عمومی شرکت بیمه معلم، ابوالفضل اسفندی با بیان این که بر اساس این قرارداد کلیه دانش آموزان از اول مهر ماه سال جاری تا ۳۱ شهریور سال آینده در هر ساعت از شبانه روز دچار هر حادثه ای شوند می توانند از شرکت بیمه معلم غرامت و یا خسارت دریافت کنند، افزود: دانش آموزان مقاطع ابتدایی، متوسطه، هنرستانی ها، دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان و مدارس استثنایی، دانشجویان مراکز تربیت معلم، سرباز معلم ها، نوآموزان مهد کودک های تحت پوشش آموزش و پرورش، دانش آموزانی که در طرح آموزش از راه دور تحصیل می کنند، دانش آموزان مدراس شبانه و کارکنان آموزش و پرورش و خانواده های آنها در صورت تمایل تحت پوشش این بیمه نامه هستند.

وی با اشاره به این که حق بیمه این قرارداد برای یک سال ۷۵۰۰ تومان است، افزود: دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیازی به پرداخت حق بیمه ندارند و به صورت رایگان تحت پوشش قرار می گیرند.

به گفته اسفندی غرامت فوت ناشی از حادثه در این قرارداد ۷ میلیون تومان، غرامت نقص عضو دائم و کلی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان، هزینه درمان سرپایی ناشی از حادثه تا سقف ۱٫۵ میلیون تومان به ازای هر حادثه و هزینه درمانی اعمال جراحی ناشی از بیماری مستلزم بستری شدن در بیمارستان تا سقف ۶۰۰ هزار تومان است.

مدیر بیمه های خاص شرکت بیمه معلم تاکید کرد: در این قرارداد پیش بینی شده اگر حادثه ای در داخل مدرسه و یا اماکن متعلق به آموزش و پرورش و همچنین اردوهای اموزشی و اردوهای کاروانهای راهیان نور اتفاق بیافتد که منجر به نقص عضو و یا فوت بیمه شدگان شود، غرامت نقص عضو و فوت آنان تا حد دیه کامل قابل پرداخت باشد.

به گفته او در هنگام وقوع هر یک از حوادث مشمول قرارداد، بیمه شده می بایست ضمن مراجعه به مدرسه محل تحصیل، مدارک و مستندات هزینه را به همراه فرم شماره ۵ که توسط مدرسه تکمیل می شود به نماینده شرکت مستقر در اداره آموزش و پرورش مربوطه تحویل دهد تا پس از ارسال به شعبه، هزینه های فرد در سقف تعهدات قرارداد از طریق حواله بانکی پرداخت شود.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟