از سرگیری همکاری های بیمه ای ایران و اروپا

مدیران ارشد سه شرکت بیمه اروپایی در ملاقات با رئیس کل بیمه مرکزی و معاون اتکایی این سازمان، این دیدارها را نقطه آغاز همکاری های بین المللی عنوان کردند.

به گزارش ریسک نیوز،محمدابراهیم امین – ضمن خوشامدگویی به مدیران ارشد شرکت بیمه اتکایی اسکور فرانسه، شرکت کارگزاران بیمه (UIB)انگلیس و کارگزاران بیمه اتکایی ناسکو فرانسه، به آخرین تغییرات در بازار بیمه در ایران و اخبار امیدوار کننده در مورد قوانین و مقررات اشاره و ابراز امیدواری کرد که  در آینده ای نزدیک این قوانین برای سرمایه گذاری های خارجی تصویب و اجرا شود.
در این ملاقات، رئیس کل UIB نسبت به چشم انداز همکاری های سازنده اظهار امیدواری کرد و گفت:  با رفع تحریم های بین المللی از سوی جامعه جهانی و بازگشت ایران به سیستم جهانی سوئیفت، نه تنها بانک های ایرانی را قادر به انجام معاملات مالی در خارج از کشور می سازد، بلکه موجب  تسهیل تجارت سرمایه گذاران خارجی و شرکای بین المللی در بازار بیمه ایران می شود.
وی همچنین تأکید کرد: تحریم ها در ایران منجر به خودکفایی  و نوآوری در تولید داخلی شده و ایران را به عنوان کشوری با صنعت قابل توجه نمایان می کند. همچنین گفته شد در ایران نیروی انسانی متبحری در زمینه مهندسی وجود دارد و این یک سرمایه ملی است، بر این اساس، امید آن می رود ایران چشم اندازی چشمگیر با نقشی مثبت در صحنه بین المللی داشته و موجب اقتصاد پررونق آن شود.
رئیس کل ناسکو نیز گفت: نسل جوان ایران سرشار از شایستگی ها و قابلیت های برجسته در عرصه فنی- تخصصی است. وی با تاکید بر ضرورت تعاملات گسترده تر ، برگزاری سمینارهای آموزشی بیمه اتکایی داخل یا خارج از ایران را پیشنهاد کرد.
مقام ارشد اجرایی اسکور فرانسه(یکی از ۱۰ شرکت برتر دنیا)  نیز نسبت به همکاری در زمینه بیمه اتکایی – به ویژه در حوزه نفت و انرژی و همچنین حوادث فاجعه آمیز – ابراز تمایل کرد. این در حالی است که بر اثر بلایای طبیعی بویژه زلزله، مناطق زلزله خیز در ایران هر سال منجر به تلفات سنگین می شود و در همین راستا، معاون بیمه های اتکایی نیز نسبت به ضرورت اخذ مدل بین المللی مناسب برای تعیین نرخ حق بیمه خطرات فاجعه آمیز و مدیریت این ریسک ها در کشور تاکید ورزید.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

72  −    =  63