جوان‌ترین بانوی کاندیدای اصلاح طلب: پیگیر مطالبات نسل سوم انقلاب در خانه ملت خواهم بود

نامزد دهمین دوره از انتخابات مجلس دهم گفت: لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان را از نظر قرار گرفتن افراد متخصص و مجرب با وجود رد صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب لیست کار آمد و قدرتمندی می‌دانم.

به گزارش ریسک نیوز،سیده فاطمه حسینی جوان ترین بانوی کاندیدای اصلاح طلب در گفت وگو با خبرآنلاین در مورد انگیزه های حضورش در انتخابات مجلس دهم گفت: با توجه به اینکه من خودم هم جوان هستم دغدغه اصلی ام رساندن صدای نسل سوم انقلاب به گوش مسئولان و پیگیری مطالبات آن ها در خانه ملت است. باید کاری کنیم که جوانان با خودباوری محورهای اصلی توسعه در کشور را به دست گیرند.

وی در خصوص برنامه هایش برای حضور در مجلس گفت: یکی از مهمترین برنامه های من، فراهم آوری فضای امن برای سرمایه گذاری های خارجی از طریق تدوین قوانین کارآمد است تا از این طریق بتوان اشتغال زایی نمود و نیروی جوان کشور را به سمت خودباوری و کارآفرینی سوق داد.

حسینی که از فارغ التحصیلات برتر دو دانشگاه تهران و امیرکبیر است، ادامه داد: مشارکت اجتماعی در چارچوب سازمان های مردم نهاد در جوامع پیشرفته مقوله بسیار مهمی است، اما این مهم در کشور ما نسبت به کشورهای توسعه یافته کمتر مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته است. ما باید بتوانیم با تقویت حس خود اتکایی در جوانان و تشویق به حضورشان در سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی میزان مشارکت آنان را در مقوله های گوناگون اجتماعی افزایش دهیم و به پیشرفت کشورمان کمک کنیم.

حسینی حساسیت اصلی خود در حوزه زنان را اشتغال زایی برای آنان برشمرد و گفت: نرخ 45 درصدی بیکاری در میان زنان جوان که فارغ التحصیل دانشگاه و در رده سنی 20 تا 24 سال هستند، نشان دهنده نابرابری فرصت های شغلی میان زنان و مردان است. باید بتوان بسترهای شغلی مناسب برای زنان جوان و سرپرست خانوار ایجاد کرد. چرا که مقوله اشتغال یک موضوع فراجنسیتی است و نباید تبعیض میان زنان و مردان در این خصوص وجود داشته باشد.

وی همچنین ایجاد بسترهای مناسب برای ایفای نقش زنان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … را از برنامه هایش برای حضور در مجلس نام برد.

عضوسازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در مورد شانس پذیرفته شدن و رای آوردنش در مجلس گفت: خوشبختانه با لطف خدا و عنایت مردم همانطور که جوان ترین نامزد زن اصلاح طلب در تهران و در عین حال دارای تحصیلات آکادمیک و مادر دو فرزند نیز هستم، با توجه به شور و نشاط و بازخوردهای مثبتی که تا به الان از جوانان مردم عزیز گرفتم شانس رای آوری ام را بسیار امیدوار کننده می دانم.

این نامزد انتخابات مجلس دهم در خصوص ترکیب لیست اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس دهم گفت: با توجه به محدودیت های موجود که بر همگان عیان هست و امکان حضور نیافتن تمام افراد شایسته در انتخابات و با توجه به جلسات و مباحثات زیاد شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در خصوص گرد آوری این لیست، من شخصا این لیست را کارآمد می دانم. چرا که شاید لیست ائتلاف اصلاح طلبان از نظر وزنه سیاسی و عدم حضور چهره های شاخص اصلاح طلب به دلیل رد صلاحیت ها دچار کمبود باشد، اما از نظر قرار گرفتن افراد متخصص و مجرب لیست قدرتمندی است. انشاالله با حضور چنین افرادی در عرصه رقابت های انتخاباتی مجلس کار آمدی خواهیم داشت.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟