مرگ دلخراش موتورسوار زیر چرخهای لیفان

رئیس پلیبس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: موتور سوار پس از برخورد با یکدستگاه پاترول و افتادن در سطح جاده ، جسد او ۵۰ متر زیر چرخهای لیفان کشیده شد.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از ایرنا،سرهنگ رضا عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: صبح امروز یکدستگاه موتور سیکلت در ورودی پل بابک شهر همدان با قسمت عقب یکدستگاه نیسان پاترول برخورد کرد.

وی اضافه کرد: موتور سوار پس از برخورد با این وسیله نقلیه تعادل خود را از دست داده و نقش بر زمین شد و خودرو لیفان که پشت سر موتور سوار در حال تردد بود آن را زیر گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به بالا بودن سرعت خودروی لیفان، جسد موتور سوار 24 ساله 50 متر زیر چرخ این خودرو و در سطح آسفالت کشیده شد و پس از برخورد با محافظ و جدول کنار پل ، خودرو متوقف شد.

رئیس پلیس راهور شهرستان همدان بیان کرد: هر چند موتور سوار از کلاه ایمنی استفاده کرده بود ولی جراحات وارده بعلت برخورد با زمین و قرار گرفتن بدن او در زیر خودرو منجر به مرگ وی شد.

سرهنگ عزیزی بی توجهی به جلو از سوی موتور سوار و رعایت نکردن فاصله طولی از سوی راننده لیفان را عامل بروز این سانحه دانست و سهم هر کدام در بروز این سانحه را 50 درصد اعلام کرد.

وی با ذکر اینکه این نخستین سانحه فوتی امسال بوده است یادآوری کرد: سال گذشته 79 نفر در سوانح برون شهری جان باختند که 30 نفر از این تعداد موتور سوار بودند.

وی افزود: با وجود کاهش 11 درصدی شمار متوفیان سوانح درون شهری این استان در ساتل گذشته نسبت به سال 93 ولی آمار فوت موتور سواران در سال 94 افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهور همدان اظهار کرد: سال گذشته یک هزار و 500 نفر در سوانح درون شهری استان همدان مجروح شدند که نسبت به سال ماقبل 400 نفر افزایش داشته است.

سرهنگ عزیزی توصیه کرد: خانواده ها از خرید و در اختیار قراردادن موتورسیکلت به فرزندان فاقد گواهینامه و بی تجربه خودداری کنند.

وی افزود: در صورت نیاز ، موتورسیکلت های برقی که قدرت مانور و سرعت کمتری دارند استفاده کنند و در حین رانندگی علاوه بر تردد با سرعت 40 کیلومتر در ساعت از کلاه ایمنی استفاده کنند.

حدود 200 هزار دستگاه موتور سیکلت در همدان تردد دارند.

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

8  +  2  =