بانک‌های خارجی ارتباط خود با بانک‌های ایران را سرعت ببخشند

سمینارIran international Banking با همکاری موسسه آموزشی اتاق ایران و شرکت IRN در تاریخ ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت در فرانکفورت برگزار شد.

به گزارش ریسک نیوز،مراسم افتتاحیه کنفرانس بانکی بین المللی ایران با حضور نمایندگان بانک های ایرانی و خارجی و با حمایت موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در تاریخ 17 و 18 می (28 و 29 اردیبهشت1395) در شهر فرانکفورت آلمان برگزار شد.

حسین میر محمد صادقی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران در این همایش، ضمن تحلیل شرایط پس از برجام و تاکید بر این که ایران به تمام تعهدات خود پس از برجام عمل کرده است از کندی اقدامات بانکهای خارجی برای برقراری ارتباطات بانکی با ایران انتقاد کرد و به نمایندگان بانک های خارجی توصیه کرد تا هرچه سریعتر از فرصت باقی مانده استفاده کرده و فعالیتهای خود را با ایران به عنوان با ثبات ترین کشور منطقه توسعه دهند.

وی ایران را کشوری بزرگ با جمعیتی قابل توجه توصیف کرد و اظهار داشت که روابط با ایران می تواند برای ایران و طرف های مقابل داری منافع قابل توجه باشد.

در جلسه بعد از ظهر روز اول نیز میرمحمد صادقی در سخنرانی خود ضمن تحلیل رای های اخیر صادره از سوی دیوان عالی امریکا، آن را مغایر با اسناد و کنوانسیونهای بین المللی و نیز نقض عهدنامه مودت 1955 بین دو کشور که صراحتاً اموال متعلق به یک کشور را در کشور دیگر مصون از تعرض می داند توصیف کرد.

طی دو روز کنفرانس سخنرانانی از ایران و سایر کشورها در مورد ابعاد مختلف فعالیت های بانکی بین ایران و سایر کشور ها سخنانی ایراد کردند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

99  −    =  89