مقام برزیلی: آمریکا به بانک های برزیل برای همکاری با ایران چراغ سبز نشان داد

مدیرکل توسعه و تجارت وزارت امورخارجه برزیل اعلام کرد در نشست چندی پیش سیستم بانکی برزیل با خزانه داری آمریکا (OFAC)، واشنگتن به بانک های برزیلی برای همکاری با نهادهای مالی ایرانی در قالب ارز یورو چراغ سبز نشان داد.

به گزارش ریسک نیوز،بانک توسعه صادرات ایران، آقای «آزردو» در دیدار هیات تجاری برزیل و بانک BNDES با عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران این خبر را اعلام کرد.

وی در این نشست دیدار با نمایندگان بانک های ایرانی و مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی را رضایت بخش توصیف کرد و افزود: حامل پیام مثبت تقویت روابط بانکی بخش های دولتی و حتی خصوصی کشور خود با ایران هستیم.

مدیرکل توسعه و تجارت وزارت امورخارجه برزیل از حضور موسسه های رتبه‌بندی مشهور دنیا مانند Moody’s و Fitch در ایران در آینده نزدیک، ابراز خرسندی کرد و این امر را زمینه ساز گسترش روابط بانک های جهانی بویژه بانک های برزیلی دانست.

** برقراری رابطه کارگزاری موثر با بیش از 50 بانک در پسابرجام

«حسین عیوضلو» عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران، در این نشست گفت: پس از اجرای برجام با بیش از 50 بانک رابطه کارگزاری موثر برقرار شده است.

وی با ابراز امیدواری درباره ازسرگیری روابط مطلوب گذشته با برزیل ادامه داد: با توجه به وضعیت ثبات ایران در منطقه، این کشور می تواند عامل گسترش روابط تجاری برزیل در منطقه نیز باشد.

عیوضلو یادآوری کرد بانک توسعه صادرات ایران اصول و استانداردهای بین‌المللی مبارزه با پولشویی را از طریق اداره مبارزه با پولشویی خود به طور کامل رعایت می کند و با فعالیت در زمینه تقویت و تسهیل صادرات، شرکت‌های بزرگ صادراتی را از خدمات خود بهره‌مند می سازد.

به گفته وی، این بانک حتی به صورت سندیکایی برای تامین مالی پروژ‌ه‌های بزرگ با نهادهای دیگر همکاری می‌کند.

عیوضلو گفت: بانک توسعه صادرات ایران آماده است با مبادله اطلاعات و مدارک مورد نیاز بانکی، روابط سوئیفتی و کارگزاری با بانک های برزیلی مانند بانک BNDES برقرار کند.

در این نشست درباره مبادله فهرست کارگزاران اصلی دو بانک برای تسهیل در مراودات، معرفی شرکت ها و بانک های خصوصی برزیلی به منظور افزایش سطح همکاری های بانکی و همچنین اطلاع رسانی درباره شیوه تعامل بانک BNDES با شرکت های ایرانی بحث شد.

به گزارش ایلنا، تاکنون بانک توسعه صادرات افزون بر امکان تبادل مبادله کلید رمز و تبادل پیام (RMA) با 120 بانک، با 22 بانک حساب فعال شده دارد و 10 بانک دیگر نیز در مراحل افتتاح حساب هستند؛ همچنین شماری از بانک های خارجی در حال تبادل مدارک و مذاکره های اولیه به سر می برند.

بر پایه اعلام روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، در این بانک امکان ارسال حواله، برات و صدور اعتباراسنادی با 54 بانک به طور مستقیم و غیر‌مستقیم فراهم شده و ایجاد این امکان برای 13 بانک دیگر نیز در شرف انجام است.

**نرخ جدید سود سپرده های بانک توسعه صادرات

بر پایه مصوبه بیستمین نشست مشترک مدیران عامل سیستم بانکی کشور و تصمیم هیات مدیره بانک توسعه صادرات، نرخ سود سپرده های کوتاه مدت عادی کمتر از سه ماه 10 درصد و کوتاه مدت سه ماه تا پنج ماه 12 درصد تعیین شد.

همچنین نرخ سود سپرده های کوتاه مدت 6 تا هشت ماهه به میزان 13 درصد، سپرده های کوتاه مدت 9 ماه تا 11 ماه 14 درصد و سپرده های بلندمدت یکساله 15 درصد خواهد بود.

این نرخ های از اول تیرماه در همه شعبه های بانک توسعه صادرات لازم الاجراست.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

30  −  24  =