قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۸/۰۴

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد کاهش به ۱۸۰۳ دلار و ۷ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، به نقل از رویترز، به دنبال تقویت دلار و رشد سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و در حالی که سرمایه گذاران در حال ارزیابی واکنش احتمالی بانک های مرکزی به رشد تورم هستند، قیمت طلا روز سه شنبه شاهد کاهش بود، اما در بالای رقم 1800 دلار باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.26 درصد کاهش به 1803 دلار و 7 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با 0.17 درصد کاهش به 1803 دلار و 70 سنت رسید.

روز دوشنبه قیمت طلا با حدود یک درصد جهش به رقم 1809 دلار و 66 سنت رسید و تنها حدود 4 دلار با بالاترین رقم یک ماه اخیر که هفته پیش به ثبت رسید فاصله داشت.

شاخص ارزش دلار روز سه شنبه شاهد رشد 0.1 درصدی بود و سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا نیز امروز به رقم 1.6369 درصد رسید و موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شد.

استفن اینز تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی اس پی آی در این باره گفت: «با توجه به وضعیت تورمی کنونی و تا زمانی که فدرال رزرو اقدام قابل توجهی برای مهار تورم صورت ندهد احتمالا شاهد تقویت قیمت طلا خواهیم بود.»

وی در ادامه افزود: «اما اگر تورم از کنترل خارج شود، ممکن است فدرال رزرو سریعتر از آنچه انتظار می رود اقدام به بالا بردن نرخ بهره کند و این موجب تضعیف قیمت طلا خواهد شد.»

وی هشدار داد که فدرال رزرو همچنین باید با نگرانی ها در مورد تضعیف رشد اقتصادی نیز دست و پنجه نرم کند که به نوبه خود می تواند موجب انقباضی تر شدن سیاست پولی این نهاد گردد.

منبع: مهر

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  5  =  5