قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۸/۰۱

با وجود تلاش رییس بانک مرکزی آمریکا برای آرام کردن نگرانیهای تورمی، تهدید تورم رو به رشد فضای مثبتی در بازار طلا ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، به نقل از رویترز، پس از آنکه رئیس فدرال رزرو آمریکا گفت که انتظار دارد نرخ تورم در سال آینده کاهش یابد و اینکه بانک مرکزی این کشور در مسیر کاستن از سیاست های انبساطی قرار دارد، رشد قیمت طلا در روز جمعه به شدت تضعیف شد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.55 درصد افزایش به 1792 دلار و 65 سنت رسید. در اوایل جلسه دیروز قیمت طلا تا 1.7 درصد رشد نموده بود. قیمت طلا در این هفته شاهد 1.4 درصد افزایش بود. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز هم با 0.81 درصد رشد به 1796 دلار و 30 سنت رسید.
دیوید مگر تحلیلگر موسسه های ریج فیوچرز در این باره گفت: «روشن است که افت قیمت ها ناشی از اظهارات رئیس فدرال رزرو بوده است که پیش بینی کرده نرخ تورم تا سال آینده همچنان بالا باقی بماند.»
وی افزود: «اما این یک شمشیر دو لبه است. تداوم فشارهای تورمی در بازار موجب تقویت قیمت طلا و نقره در هفته ها و ماه های آتی خواهد شد.»
جرومی پاول رئیس فدرال رزرو گفت، بانک مرکزی آمریکا باید به زودی شروع به کاهش خرید دارایی ها کند، اما هنوز برای افزایش نرخ بهره زود است زیرا نرخ اشتغال همچنان پایین است.
پس از اظهارات پاول شاخص ارزش دلار شاهد ترمیم نسبی بود.
دانیل پاویلونیس تحلیلگر موسسه آر جی او فیوچرز گفت، نرخ تورم یکی از عواملی است که امروز همه دارند در مورد آن صحبت می کنند.

منبع: تسنیم

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  5  =  30