جزئیات ابلاغ جدید رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص فروش انلاین ثالث

رییس کل بیمه مرکزی در نامه ای فوری به مدیران عامل شرکت های بیمه، فروش آنلاین بیمه نامه شخص ثالث در شرایط کنونی را ابلاغ کرد.

به گزارش ریسک نیوز رئیس کل بیمه مرکزی بر اساس این ابلاغیه اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، در راستای کاهش مراجعات هموطنان گرامی به شرکت های بیمه و نمایندگی های آنها در سراسر کشور به منظور پیشگیری از انتقال ویروس، تمام بیمه گذاران بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه می توانند با مراجعه به سایت شرکت های بیمه نسبت به خرید بیمه نامه بر خط اقدام کنند.

وی در خصوص جزئیات چگونگی اجرای این دستورالعمل در نامه خود آورده است : طبق هماهنگی به عمل آمده با شرکت های بیمه و در راستای مسئولیت اجتماعی مقرر شد برای آن دسته از بیمه گذارانی که امکان خرید بیمه نامه از طریق فوق الذکر میسر نیست شرکت بیمه ذی ربط نسبت به تجدید بیمه نامه های صادره شرکت خود که تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ منقضی می شوند به صورت یکساله اقدام و مراتب را به روش های مقتضی به بیمه گذاران خود اعلام کند.

در این صورت میزان تعهدات بیمه نامه هایی که تا پایان سال ۱۳۹۸ منقضی می شوند بر اساس مبلغ ریالی دیه سال ۱۳۹۸ و بیمه نامه هایی که تاریخ انقضای آنها در سال ۱۳۹۹ است (در صورت افزایش مبلغ ریالی دیه) بر اساس تعهدات جدید سال ۱۳۹۹ خواهد بود. بیمه گذاران مذکور در این دوره موظفند حداکثر تا ۱۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ نسبت به اخذ بیمه نامه و تسویه حق بیمه مربوط اقدام کنند. زمان شروع پوشش این گونه بیمه نامه ها به صورت پیوسته و از تاریخ انقضای بیمه نامه قبلی خواهد بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
بدون نظر
  1. عادل می گوید

    هيچ يك از نمايندگان بيمه نامه رو بدون دريافت حق بيمه صادر نميكنن و اين كاملا درسته ، داستان ميشه گفت از اين قراره كه به خاطر تعطيلي دولت و قوه ها و مشخص نشدن ديات حداقل تا تاريخ اواخر فروردين، با اين كار دولت ميخواد حق بيمه بيمه نامه هاي اين دوره زماني رو بعد از صدور الحاقيه افزايش ديات بگيره كه اين نشدنيه

    از زمان پخش اين اخبار از تلويزيون واقعا نماينده هابا مشكل مواجه شدن و با سوالهاي عجيب بيمه گذاران انجام كار با تاخير صورت ميگيره . ما تا حق بيمه اي پرداخت نشه بيمه نامه اي صادر نميكنيم . مثلا شركت بيمه البرز مجوز صدور بيمه نامه بدون تسويه حق بيمه رو به نمايندگانش تا الان نداده و امكان تمديد بيمه نامه هاي منقضي شده از اول فروردين 99 به بعد رو در سيستم ايجاد نكرده.

ارسال نظر

86  +    =  93