دراگان اسکوچیچ سرمربی جدید تیم ملی را بیشتر بشناسید + جدول

سرمربی جدید تیم ملی مشخص شد.سرمربی جدید تیم ملی در کشورهای مختلفی از جمله کرواسی، اسلوونی، کویت و عربسات مربیگری کرده است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: فدراسیون فوتبال در روزهای گذشته مذاکرات فشرده‌ای را با گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی انجام داده بود. در این میان به دنبال فراهم نشدن شرایط برای  توافق با گزینه‌های داخلی و ضمن تشکر ویژه از همراهی این عزیزان و تاکید بر شایستگی آنان برای به دست گرفتن سکان هدایت تیم ملی، فدراسیون فوتبال بلافاصله اقدام به تشکیل جلسه کمیته فنی کرد و به دنبال آن باب مذاکره با آقای دراگان اسکوچیچ را گشود.

او افزود: بر این اساس، امروز اسکوچیچ در جلسه‌ای با حضور اعضای کمیته فنی شرکت کرد و برنامه‌هایش را ارائه داد. به دنبال برگزاری این جلسه و دیدگاه مثبت کمیته فنی و با اخذ نظر اعضا محترم هیات رییسه، آقای دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران معرفی شد. برنامه‌های مرتبط و آتی تیم ملی به‌زودی از سوی فدراسیون فوتبال اعلام خواهد شد.

دراگان اسکوچیچ، مربی ۵۱ ساله کروات، هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت. او در حالی سرمربی تیم ملی شد که تا یک هفته قبل سرمربی صنعت نفت آبادان بود و توانسته بود با این تیم در زمره تیم‌های مدعی کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا قرار گیرد.

عمر مربیگری اسکوچیچ در فوتبال ایران به ۶ سال قبل باز می‌گردد که برای نخستین بار توسط مسئولان ملوان به ایران آمد و توانست بهترین نتایح این تیم را به دست آورد. او در صنعت نفت نیز تاکنون بهترین نتایج را با این تیم در لیگ گرفته بود که کارش را تا پایان فصل ادامه نداد.

در کارنامه اسکوچیچ مربیگری در کرواسی، اسلوونی، کویت، عربستان و لیگ دسته یک ایران نیز دیده می‌شود. او توانسته یک بار در کرواسی و یک بار هم در اسلوونی قهرمان سوپرجام شود و به جز این افتخار دیگری نداشته است.

اسکوچیچ به عنوان بازیکن سابقه بازی در لالیگا اسپانیا را هم دارد اما به طوری کلی در یک بازی لالیگا و دو بازی کوپا دل ری به میدان رفته است.

در ادامه به بررسی کارنامه این مربی در تیم‌هایی مختلفی که به عنوان سرمربی ایفای نقشه کرده، می‌پردازیم:

کارنامه مربیگری اسکوچیچ
ردیفنام تیمسالمدت زمان مربیگریبازیبردمساویباختمیانگین امتیاز
۱ریکا کرواسی۲۰۰۵۳۳۳ روز۳۶۲۰۵۱۱۱.۸
۲اینترلاک اسلوونی۲۰۰۷۵۴۵ روز۴۹۲۰۱۱۱۸۱.۴۴
۳العربی کویت۲۰۰۹۳۳۳ روز۳۶۲۳۹۴۲.۱۶
۴النصر عربستان۲۰۱۱۱۳۵۲۰۸۴۶۱.۴
۵ریکا کرواسی۲۰۱۲۴۲۷۱۲۴۰.۷
۶ملوان انزلی۲۰۱۳۳۲۶۲۹۱۳۶۱۰۱.۵۵
۷فولاد خوزستان۲۰۱۴۷۶۹۶۸۲۶۱۸۲۴۱.۴۱
۸خونه به خونه بابل۲۰۱۸۱۶۱۱۷۱۰۵۲۲.۰۶
۹صنعت نفت آبادان۲۰۱۹۲۲۰۱۸۹۶۳۱.۸۳
لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

10  ×  1  =