نخستین دوره آموزش بلاکچین ویژه مدیران ارشد برگزار شد

نخستین دوره آموزش زنجیره بلوکی (بلاکچین) ویژه مدیران ارشد صنعت بیمه در پژوهشکده بیمه برگزار شد.

در این دوره آموزشی درباره استفاده از زنجیره بلوکی در صنعت بیمه آموزش هایی ارائه شد. اشتراک و تبادل اطلاعات، عدم اتکا به یک نهاد متمرکز و اعمال حاکمیت به صورت کاملاً توزیع شده از اهداف زنجیره بلوکی عنوان شد.
همچنین اطمینان از نگهداری اطلاعات به نحوی که به هیچ وجه قابل حذف تغییر دست کاری و انکار نباشد نیز از دیگر اهداف استفاده از زنجیره بلوکی در صنعت بیمه شمرده شد.
بر پایه این گزارش استفاده از این فناوری هزینه، ریسک و تقلب در عملیات بیمه گری را کاهش و سرعت و امنیت افزایش می دهد. همچنین استفاده از کد چکیده اطلاعات به کمک تکنیک های رمزنگاری، ایجاد زنجیره و توزیع شدگی راهکارهایی است که زنجیره بلوکی برای جلوگیری از تقلب و همچنین افزایش امنیت و سرعت در عملیات بیمه گری در اختیار موسسات بیمه گر قرار می دهد.
این گزارش می افزاید حدود 10 درصد هزینه های پرداختی بیمه های درمان در آمریکا به صورت تقلبی از شرکت های بیمه اخذ می شود. این رقم به 115 میلیارد دلار در سال می رسد. همچنین در انگلستان کلاهبرداری 3 میلیارد دلاری از شرکت های بیمه تا 5 درصد حق بیمه را افزایش داده است. این در حالی است که براوردها نشان می دهد تا 30 درصد در برخی از رشته های بیمه ای در صنعت بیمه آمریکا تقلب صورت می گیرد که استفاده از فناوری زنجیره بلوکی می تواند باعث کاهش این خسارت ها شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

5  ×    =  35