بانک و بورس مقصد آخر سرمایه‌های خرد

نحوه سرمایه‌گذاری دغدغه‌ای است که این روزها ذهن بسیاری از صاحبان سرمایه‌های خرد را به خود درگیر کرده است؛ در این باره یک کارشناس مسائل اقتصادی معتقد است که مردم ظاهرا چاره‌ای جز سرمایه‌گذاری در بورس و بانک را ندارند.

پیدا کردن مسیری مطمئن برای سرمایه‌گذاری شاید یکی از مهمترین تردیدهای اقتصادی مردمی باشد که در این روزها اندک سرمایه‌ای را در اختیار دارند اما برای نحوه سرمایه‌گذاری آن جایی را نمی شناسند.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از مردم به پس اندازهای بانکی قانع شده‌اند اظهار کرد: با اینکه مردم می‌دانند که سرمایه‌گذاری در حوزه بانکی سود پایینی دارد اما به دلیل اطمینان بالایی که به این حوزه وجود دارد به همین سودهای کم قانع شده‌اند.

او به وضعیت سرمایه‌گذاری در بورس هم اشاره کرد و گفت: رفتار صاحبان سرمایه‌های خرد در بورس به صورت هیجانی است و اتفاقا بخشی از نوسانات بورسی نیز به خاطر همین نوع رفتارها است چرا که وقتی  شاخص‌های بورسی اندکی پایین می آید موج خروج دسته جمعی از آن آغاز می شود.

اینکه با این اوضاع و احوال اقتصادی و نااطمینانی‌هایی که به خاطر تورم در فضای اقتصادی به وجود آمده است، سرمایه‌های خرد را کجا می‌توان برد که علاوه بر حفظ ارزش آن سودی هم کسب کنیم دغدغه‌ای است که یک کارشناس اقتصادی به آن پرداخته است.

مسعود صوفی مجیدپور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه سرمایه‌های خرد دیگر امکان سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن را ندارند، ادامه داد: همچنین التهابات بازار ارز و طلا باعث خواهد شد مردم از این سرمایه‌گذاری های کوتاه مدت دوری کنند و دوباره به سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت بپردازند.

او اضافه کرد: با این حال با توجه به وضعیت اقتصاد به نظر می‌رسد مردم مجبور هستند سرمایه‌های خود را یا در بورس یا در بانک سرمایه‌گذاری کنند.

مجیدپور همچنین معتقد است: سرمایه‌گذاری در حوزه ارز و طلا با ریسک بالایی همراه است و قبل از این کسانی که سرمایه‌های کلانی داشتند سرمایه‌گذاری های خود را در این حوزه انجام دادند و دولت و بانک مرکزی هم در حال ایجاد ثبات در این بازارها هستند و حتی اگر برایم مثال  بازار طلا سودی هم داشته باشد این سود پرریسک و بسیار کم خواهد بود.

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

9  ×  1  =