بیمه داری نوین شماره هجدهم

بیمه داری نوین شماره هجدهم/تیر1399

0تومان

به گزارش ریسک نیوز، در شماره جدید نشریه بیمه داری نوین چهار پرونده با نام های همگرایی / اصلاح ترازنامه، پژوهش / پژوهش در اغما، ثالث/ فصل جدید ثالث و بورس / فصل جدید بیمه ها پیش روی مخاطب قرار می گیرد.

پیش از شروع پرونده ها، نشریه با سرمقاله ای از محمود فراهانی با عنوان جای خالی مساله محوری و سرمقاله ای از آزاده محسنی با عنوان دام روزمرگی و فراموشی داده ها آغازمی شود.

همگرایی / اصلاح ترازنامه

در اولین پرونده میزگردی مبسوط با مشارکت ابراهیم کاردگر، مدیرعامل بیمه دانا، پیمان مولوی، سرمایه گذار و اقصاددان و بهنام شهریار دبیر کارگروه ریسک سندیکا، زوایای پنهان عملکرد بیمه های ایرانی در عصر کرونا مورد بررسی قرار می گیرد.

در این میزگرد ابراهیم کاردگر در عین اشاره به فرصتها از آثار کرونا بر رشته های مختلف بیمه ای و صورتهای مالی بیمه گران می گوید و بهنام شهریار بیمه مرکزی را موظف به بازنگری آیین نامه هایی می داند تا در شرایط کرونا در عملکرد بیمه ها تسهیل ایجاد شود و پیمان مولوی فرصتهای نابی را فرا روی بیمه گران می گشاید.

در ادامه این پرونده درگفت‌وگویی با محسن پورکیانی، مدیرعامل بیمه البرز تاثیر کرونا بر شرکتهای بزرگ بازار مورد بررسی قرار گرفته است.

و در گزارشی با عنوان درس های همه گیری، تلاش شده تا تجارب شرکتهای بیمه جهان در مقابله با کرونا فرا سوی بیمه گران ایرانی قرار گیرد.

پژوهش / پژوهش در اغما

دومین پرونده شماره 18 با تیتر مثلث شکسته و میزگردی با حضور پنج شرکت کننده شاخص از به اغماءرفتن پژوهش در صنعت بیمه می گوید.

محمد رضائی، مدیرعامل بیمه ایران از سه ضلع شکسته پژوهش در صنعت بیمه ایران می گوید، کردبچه رئیس پژوهشکده بیمه از گسست زنجیره پژوهش در صنعت بیمه وسوری محقق و اقتصاددان از بودجه اندک شرکتهای بازرگانی برای پژوهش پرده بر می دارد.

در عین حال مجید بختیاری مدیرعامل بیمه رازی ضعف مستندسازی در صنعت بیمه را به میان می آورد و یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون از خلا دانش می گوید.اما در این میز سخن بهروز اسدنژاد رئیس هیات مدیره بیمه ملت به نکته مهمی اشاره می کند و اینکه سیستم بیمه گری در ایران به گونه ای است که هیچ کس خود را نیازمند پژوهش نمی بیند.

در ادامه این پرونده در گزارش‌هایی با عناوین معجزه داده و وضعیت جاری تولید دانش در صنعت بیمه با اتکاء به آمار موجود، وضعیت پژوهش در صنعت بیمه بررسی شده است.

ثالث/ فصل جدید ثالث

و اما پرونده جنجالی این شماره متعلق به حوزه ثالث است که حذف فیزیک ثالث، چالشی ترین موضوع این روزهای صنعت بیمه در آن به بررسی گذاشته شده است.

در میزسخنی جالب با عنوان گذر از غبار ثالث و با حضور نعمتی مدیر کل فاوای بیمه مرکزی، غلامعلی ثبات عضو شورای عالی بیمه، فراشیانی مدیر بیمه های اتومبیل بیمه ایران، وصال دبیر انجمن صنفی شرکتهای خدمات بیمه ای بیمه ایران و عنایت مدیر اتومبیل بیمه پارسیان بدین موضوع پرداخته شده است که پیشنهاد می کنیم حتما از نظر بگذرانید.

در ادامه این پرونده به تجاربی از کشورهای مختلف جهان در خصوص ارائه ثالث پرداخته شده است.

بورس / فصل جدید بیمه ها

در پرونده چهارم موضوع روز جامعه یعنی صعود شاخص بورس و هجوم سهامداران به بازار سرمایه از منظر شرکتهای بیمه مورد بررسی قرار گرفته است.

بررسی آینده سرمایه گذاری‌های شرکتهای بیمه در بورس در میزگردی با عنوان پایان عصر ناترازی با حضور رضازاده معاونت سرمایه گذاری بیمه مرکزی، بهروز قزلباش، معاونت مالی بیمه دی، حسین زاده مدیر سرمایه گذاری هلدینگ سرآمد و میرطاهرعضو هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران فرصتهای پیش روی شرکتهای بیمه در بورس بررسی شده است.

در ادامه این پرونده در گزارشی با عنوان چتر نجات روند سرمایه گذاری های شرکتهای بیمه در سال 98 بررسی شده است.

همچنین در گزارشی با عنوان سودآوری شانسی نیست، به بررسی عملکرد شرکتهای بیمه بالای 2000 میلیارد تومان دارائی پرداخته شده است و در گزارشی دیگر با عنوان کارنامه قابل قبول، عملکرد شرکتهای بیمه زیر 2000 میلیارد تومان دارائی بررسی شده است.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟