مقاومت طلا در برابر افزایش، هر اونس ۱۲۸۷ دلار

قیمت جهانی طلا که با افزایش احتمال سیاست‌های محرکی فدرال رزرو افزایش یافته بود، با مقاومت در برابر این افزایش اندکی کاهش یافت و به ۱۲۸۸.۳۸ دلار در هر اونس رسید.

مقاومت طلا در برابر افزایش، هر اونس ۱۲۸۷ دلار

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از فارس قیمت طلا در بازارهای جهانی پس از 3 روز افزایش، روند نزولی به خود گرفته است اما به علت تقویت احتمال ادامه سیاست‌های محرکی فدرال رزرو در نزدیکی 1300 دلار باقی مانده است.

بر اساس این گزارش، هر اونس طلا با 1.80 دلار کاهش به 1288.38 دلار در هر اونس رسیده است. قیمت طلا در 3 جلسه گذشته با پیش‌بینی اینکه نامزد جدید ریاست بانک مرکزی آمریکا به خرید ماهانه اوراق قرضه 85 میلیارد دلاری این بانک ادامه خواهد داد، حدود 2 درصد افزایش یافته بود.

یک تحلیلگر بازار طلا در این‌باره گفت: من فکر می‌کنم که بازارها بر اساس نامزدی یلن و اجرای برنامه تعدیلی فدرال رزرو در سال آینده قیمت گذاری کرده‌اند.

وی افزود: ما فکر می کنیم، تا زمانی که قیمت اونس جهانی کمتر از 1300 دلار است، طلا روند منفی دارد. زمانی دیدگاه ما تغییر می‌کند که قیمت ها از این سطح بالاتر رود.

قیمت جهانی طلا در سال جاری میلادی در اثر نگرانی از کاهش خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی آمریکا حدود 25 درصد کاهش یافت.

هفته گذشته، یلن، رئیس آینده فدرال رزرو، روشن ساخت که وی به سیاست‌های محرکی فدرال رزرو تا زمانی‌که مقامات از ترمیم اقتصادی پایدار اطمینان یابند، ادامه خواهد داد.

اما پس از افزایش قیمت‌ها ناشی از این اظهارات، قیمت طلا کاهش یافت و در حدود 1290 دلار مقاومت کرد.

فیلیپ فیوچر گفت: از نظر فنی، احتمالا قیمت طلا در 1295 تا 1300 دلار مقاومت شدیدی در برابر افزایش نشان دهد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سفته‌بازان برای سومین هفته متوالی، سرمایه‌های خود را از طلا خارج کردند. حجم این کاهش در چنین مدت زمانی از ماه مارس تاکنون بزرگ‌ترین حجم بوده است.

خبر پیشنهادی
کاهش هزینه‌های شعب، اقتصاد بزرگ مقیاس، کانال‌های فروش

گرانیگاه بیمه


این مطلب را به اشتراک بگذارید