قیمت جهانی طلا افزایش یافت

درحالی که قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی ۲۵ درصد کاهش داشته در معاملات امروز، جمعه هر اونس طلا با ۸ دلار افزایش قیمت در برابر ۱۲۴۵ دلار معامله شد.

قیمت جهانی طلا افزایش یافت

به گزارش ریسک نیوز،از  تسنیم، بهبود وضعیت ترمیم اقتصاد آمریکا و احتمال تعدیل قریب الوقوع سیاست محرک اقتصادی فدرال رزرو، سرمایه گذاران را تشویق به خروج پول هایشان از بازار طلا و سرمایه گذاری در بورس کرده است، طلا در آستانه ثبت بزرگترین کاهش قیمت ماهیانه از ماه ژوئن تاکنون قرار گرفته است.
قیمت طلا در ماه جاری میلادی 6 درصد کاهش یافته و مجموع کاهش قیمت فلز زرد از ابتدای امسال تاکنون به بیش از یک چهارم رسیده است. بدین ترتیب طلا پس از 13 سال، در آستانه ثبت سال همراه با کاهش قیمت قرار گرفته است.
اکنون 3 هفته است که قیمت طلا زیر 1300 دلار قرار دارد و نوسانات قیمت در چند جلسه گذشته به دلیل تعطیلات جشن شکرگذاری در آمریکا عمدتا محدود بوده است.
بر اساس این گزارش، امروز قیمت هر اونس طلا نسبت به روز گذشته 8 دلار افزایش یافت و به 1245 دلار در هر اونس رسید. قیمت نقره، پلاتین و پالادیوم نیز افزایش یافت.
تغییر عمده بعدی در قیمت طلا احتمالا در اوایل دسامبر اتفاق خواهد افتاد، یعنی زمانی که انتظار می رود آمار فرصت های شغلی ایجاد شده در بخش غیرکشاورزی آمریکا منتشر شود.
آمارهای اقتصادی اخیرا به عامل مهم تعیین قیمت طلا تبدیل شده است، زیرا تعیین زمان تعدیل سیاست محرک اقتصادی فدرال رزرو آمریکا بستگی به تقویت اقتصاد این کشور دارد.
سیاست خرید اوراق قرضه ماهیانه فدرال رزرو آمریکا در سال های گذشته منجر به افزایش جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران شده بود.
خرید طلای چین که احتمالا به بزرگترین خریدار طلای امسال جهان تبدیل خواهد شد، این هفته همزمان با تداوم افت قیمت ها، افزایش داشت.
روز پنجشنبه میزان فروش طلای با خلوص 99.99 درصد در بازار شانگهای به بالاترین رقم در 7 هفته گذشته رسید.

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید