طلا در انتظار جهش نرخ جهانی

قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی به روند کاهشی روز گذشته ادامه داد و در مسیر ثبت نخستین کاهش هفتگی در پنج هفته اخیر قرار گرفت اما این فلز ارزشمند با بزرگترین رشد ماهانه از ژانویه سال ۲۰۱۸ تاکنون روبروست.

طلا در انتظار جهش نرخ جهانی

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افت کرد و به ۱۵۲۴ دلار و ۴۳ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته یک درصد کاهش داشت و از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود ۰.۱ درصد کاهش نشان می دهد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۵۳۳ دلار و ۵۰ سنت رسید.

به گفته کایل رودا، تحلیلگر شرکت "آی جی مارکتس"، اخبار شب گذشته پیرامون جنگ تجاری آمریکا و چین باعث رشد بازارهای سهام شد و بازده اوراق قرضه شب گذشته اندکی رشد کرد و این مسئله باعث بهبود ریسک پذیری و کاهش قیمت طلا شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد مذاکراتی در روز پنج شنبه انجام گرفته و مذاکرات بیشتری برنامه ریزی شده است.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت بازرگانی چین نیز اعلام کرد دور مذاکرات سپتامبر از سوی دو طرف مورد بحث قرار گرفته اما لازم است که واشنگتن افزایش تعرفه ها را لغو کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸ دلار و ۲۵ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و ۹۱۶ دلار معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۶ درصد رشد کرد و به ۱۴۸۳ دلار رسید.

با این حال نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی و تسهیل سیاست پولی از سوی بانکهای مرکزی سراسر جهان، کمک کرد طلا در مسیر ثبت رشد ماهانه قرار بگیرد. قیمت طلا دوشنبه هفته جاری به رکورد ۱۵۵۴ دلار و ۵۶ سنت صعود کرد که بالاترین قیمت در بیش از شش سال گذشته بود و در ماه اوت حدود هشت درصد رشد داشته است.

منبع: ایسنا

خبر پیشنهادی
سلسله مقالات ریسک نیوز از تجارب عینی یک بیمه گر ایرانی در کانادا (قسمت بیست و نهم)

شرکتهای بیمه کانادائی در دوران کرونا برای افزایش فروش چه راهی را در پیش گرفتند؟


این مطلب را به اشتراک بگذارید