جعفری عملکرد شش ماهه بیمه سینا را تشریح کرد

مدیرعامل بیمه سینا در تشریح عملکرد شش ماهه بیمه سینا از رشد صددرصدی سود خالص بیمه سینا در نیمه نخست سال‌جاری خبر داد.

جعفری عملکرد شش ماهه بیمه سینا را تشریح کرد

مدیرعامل بیمه سینا در تشریح عملکرد شش ماهه خود در بیمه سینا از رشد ۷۴ درصدی حق بیمه صادره این شرکت در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و اعلام کرد که میزان حق بیمه صادره بیمه سینا در نیمه نخست سال جاری ۷ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال بوده است.

 رضا جعفری در ادامه افزود: تعداد بیمه‌نامه‌های صادره بیمه سینا در مدت زمان شش ماه اول امسال به تعداد ۱۹۵ هزار و ۶۱۰ فقره رسیده است.

وی در راستای اصلاح ساختار پرتفوی بیمه سینا و با تأکید بر کاهش سهم بیمه‌های درمان و شخص ثالث در سبد پرتفوی این شرکت تصریح کرد: سهم بیمه‌نامه‌های درمان از کل پرتفوی این شرکت در سال‌جاری ۴ درصد و سهم بیمه‌نامه شخص ثالث هم در سبد پرتفوی بیمه سینا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

وی با برشمردن رئوس برنامه‌های راهبردی بیمه سینا در سال‌جاری، یکی از اقدامات مهم شرکت متبوع خود را تمرکز روی سرمایه‌گذاری در بازار سهام دانست و گفت که بر همین اساس، میزان درآمد بیمه سینا ازمحل سرمایه‌گذاری‌ها با رشد ۱۲۸ درصدی در نیمه نخست سال‌جاری مواجه بوده و درآمد از محل سرمایه‌گذاری‌های این شرکت نیز به رقم ۴۵۱ هزار و ۴۹۸ میلیون ریال رسیده است.

نایب‌رئیس هیأت‌مدیره بیمه سینا در ادامه گفت: در حال‌حاضر قیمت بازار هر سهم  بیمه سینا با رشدی ۵۶ درصدی به رقم ۲۱۶۲ ریال رسیده، حال آن‌که قیمت هر سهم این شرکت در مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۳۸۸ ریال بوده است.

وی همچنین با اشاره به رشد صددرصدی سود خالص بیمه سینا درشش‌ماهه نخست سال‌جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته اذعان داشت که سود خالص نیم‌سال اول بیمه سینا ۳۱۰۰۳۶ میلیون ریال بوده، حال آنکه سود خالص نیم‌سال اول سال گذشته ۱۵۵۰۱۸ میلیون ریال بوده است.

مدیرعامل بیمه سینا، فروش بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری را یکی دیگر از برنامه‌های راهبردی خود عنوان کرد و افزود: در همین راستا حق بیمه صادره بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه سینا ۶۴ درصد رشدداشته و به رقم ۱۸۵۹۰۲ میلیون ریال رسیده است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان  سال‌جاری به ۱۰۰ درصد برسد.

وی پیگیری مطالبات معوق را از دیگر برنامه‌های خود عنوان کرد و گفت که در شش ماه اول امسال مبلغ کل وصول مطالبات ۴۵ درصد رشد داشته است.

.

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید