هدیه 3 میلیارد تومانی بیمه ایران به جان‌باختگان کرمان // ۴۰ میلیارد تومان خسارت تجمعات ابان ماه

برآوردهای بیمه مرکزی نشان می‌دهد که در جریان اعتراضات ناشی از اصلاح قیمت بنزین در آبان ماه سال جاری، واحدهای تحت پوشش بیمه حدود ۴۰ میلیارد تومان خسارت خورده‌اند. //قرار است سه میلیارد تومان از سوی بیمه ایران به عنوان کمک به افراد فوتی و مصدومان بدون این‌که حق بیمه‌ای از آنها دریافت شده باشد، پرداخت شود.

هدیه 3 میلیارد تومانی بیمه ایران به جان‌باختگان کرمان //  ۴۰ میلیارد تومان خسارت تجمعات ابان ماه

به گزارش ریسک نیوز خبرگزاری ها گزارش دادند غلامرضا سلیمانی روز دوشنبه در نشستی خبری  عنوان کرد در جریان مراسم تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان حدود ۶۰ نفر از هموطنان به دلیل ازدحام جمعیت جان باختند و در حالی بحث‌هایی در رابطه با بیمه این افراد مطرح بود که امروز غلامرضا سلیمانی - رییس کل بیمه مرکزی - در نشستی خبری درباره این‌که صنعت بیمه چگونه خسارت مربوط به این افراد را پرداخت می‌کند و آیا مکلف به این امر است؟ توضیح داد: در این مراسم تعهدی از سوی شرکت‌های بیمه وجود نداشت و در این شرایط پرداختی هم برای آنها الزامی نیست.

وی اظهار کرد: اما با توافق انجام شده، قرار است سه میلیارد تومان از سوی بیمه ایران به عنوان کمک به افراد فوتی و مصدومان بدون  این‌که حق بیمه‌ای از آنها دریافت شده باشد، پرداخت شود

 

وی همچننی عنوان کرد: برآوردهای بیمه مرکزی نشان می‌دهد که در جریان اعتراضات ناشی از اصلاح قیمت بنزین در آبان ماه سال جاری، واحدهای تحت پوشش بیمه حدود ۴۰ میلیارد تومان خسارت خورده‌اند.

رییس کل بیمه مرکزی در نشست خبری خود از طرح بخشودگی جرائم بیمه ثالث از اول بهمن‌ماه نیز خبر داد و گفت: بخشنامه مربوطه در این باره صادر و ابلاغ شده است.

سلیمانی با ارائه‌ توضیحاتی اظهار کرد: با توجه به این‌که ممکن است اقشار آسیب‌پذیر به دلیل مشکلاتی در پرداخت‌های بیمه با موانعی مواجه باشند از این‌رو تصمیم گرفتیم تا طرح بخشودگی را به مناسبت دهه فجر اجرایی کنیم.

رییس کل بیمه مرکزی گفت: در حال حاضر ۲۲ میلیون خودرو در کشور وجود دارد که ۲۰ میلیون آنها بیمه و ۱۰ درصد باقی‌مانده دیگر آنها بیمه نیستند. از این‌رو از اول بهمن‌ماه سه ماه فرصت دارند با مراجعه و پیگیری موضوع بیمه ثالث را دریافت کند در عین حال که جرائم مربوطه نیز بخشیده خواهد شد.

وی در رابطه با موتورسیکلت‌ها نیز بیان کرد: اکنون حدود ۹ میلیون موتورسیکلت در حال تردد هستند اما بیمه ثالث ندارند که برای آنها نیز این فرصت سه ماهه در نظر گرفته شده که از اول بهمن‌ماه برای دریافت بیمه ثالث مراجعه کنند.

سلیمانی در رابطه با بخشودگی جرائم بیمه ثالث به مشمولیت ماشین‌آلات کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که این ماشین‌آلات حادثه‌افرین هستند با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی انجام شده صاحبان این دستگاه‌ها نیز از ابتدای بهمن‌ماه به مدت سه ماه می‌توانند برای بیمه ثالث مراجعه کرده و اگر تاکنون بیمه نبودند نیز مشمول جریمه نخواهند شد.

خبر دیگری که رییس کل بیمه مرکزی در این نشست اعلام کرد به ایجاد صندوق بین حوادث طبیعی اختصاص داشت.

به گفته سلیمانی، طرح ایجاد این صندوق بعد از تصویب در مجلس شورای اسلامی برای بررسی به شورای نگهبان رفت که ایراداتی به آن وارد بود، اما این ایرادات در حال بررسی و اصلاح است و احتمالا با نهایی شدن آن تا قبل از پایان سال جاری به بیمه مرکزی ابلاغ و از سال آینده اجرایی می‌شود.

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید