قابل توجه شرکتهای بیمه

ریسک نیوز بررسی کرد: نمودار مقایسه ای کرونا در ایران و 19 کشور جهان / ایران بدون بیمار حاد اما مرگ و میر بالا!+نمودار

این نمودار نشان می دهد با اینکه ایران دارای بیمار حاد نیست اما از نظر میزان مرگ و میر در بالای جدول قرار دارد که می تواند ریشه در علل مختلفی داشته باشد از جمله عدم ارایه امار واقعی ، اطلاع رسانی دیر هنگام و پنهان ماندن بیماری از جامعه، عدم دسترسی به کیت های ازمایشگاهی و تشخیص به موقع بیماری و ...

 ریسک نیوز بررسی کرد: نمودار مقایسه ای کرونا در ایران و 19 کشور جهان / ایران بدون بیمار حاد اما مرگ و میر بالا!+نمودار

به گزارش ریسک نیوز با توجه به ارتباط مستقیم شیوع بیماریهای مختلف با صنعت بیمه  از منظر پوشش های  درمانی،  توجه شرکتهای بیمه ایرانی به پراکندگی و میزان شیوع ویروس کرونا Coronaviruses ضروری به نظر می رسد.

طی روزهای گذشته بیمه سامان و بیمه ایران نیزاز پوشش اضافی مختص بیماری کرونا رونمایی کردند.

در همین راستا شرکت سهامی بیمه ایران اعلام کرد: بیمه ‏شدگان بیمه نامه های جامع زندگی ، کودکان و نوجوانان، «زندگی مان» و «سپاس ایران» را که نسبت به دریافت پوشش تکمیلی ‏بیماری های خاص در بیمه نامه خود اقدام کرده باشند، در صورت ابتلا به بیماری کرونا تا سقف تعهدات پوشش بیمه ای ‏بیماری های خاص تحت پوشش قرار می دهد.‏
همچنین بیمه سامان از افزوده شدن پوشش «کرونا» به بیمه های عمر خبر دادو تصریح کرد:این پوشش در قالب امراض خاص و در طرح‌های آسایش، ممتاز و معمولی تا سقف ۳۰ میلیون تومان از هزینه‌های درمانی بیمه شدگان را تامین خواهد کرد و بیمه گذاران برای دریافت این پوشش جدید، حق بیمه اضافه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

در راستای اهمیت شیوع ویروس کرونا و ارتباط آن با جامعه بیمه گران، واحد تحقیقات ریسک نیوز و بیمه داری نوین درقالب نموداری وضعیت کرونا در کشورهای دارای بیش از 10 بیمار در جهان را بررسی کرده که در نمودار ذیل قابل مشاهده است:


این نمودار نشان می دهد با اینکه ایران دارای بیمار حاد نیست اما از نظر میزان مرگ و میر در زمره بالا ترین ها قرار دارد که می تواند ریشه در علل مختلفی داشته باشد از جمله عدم ارایه امار واقعی ، اطلاع رسانی دیر هنگام و پنهان ماندن بیماری از جامعه، عدم دسترسی به کیت های ازمایشگاهی و عدم تشخیص به موقع بیماری و ...

بر اساس این نمودار تعداد بیماران ایرانی 81 درصد ، فوت شده ها 16درصد و تنها 3 درصد به بهبود یافته ها اختصاص یافته است.


این نمودار حقیقتی را نمایان می کند که اگرچه این بیماری از چین اغاز شد اما چین توانسته تا حدودی کنترل ویروس را در دست بگیرد به طوریکه بهبود یافته ها در چین 36درصد را نشان می دهند ضمن اینکه منحنی رشد افراد مبتلا شده به کرونا در چین روند ملایمی را در پیش گرفته است.

اما به همان میزان در کشورهایی مانند کره جنوبی و ایتالیا روند شیوع کرونا صعودی شده است که ایران نیز در زمره این کشورها قرار دارد.

جالب است که در کشور ویتنام 100 مبتلایان  بهبود یافته اما این روند در کره جنوبی ، ایتالیا و ایران کند بوده است.

نگاهی عمیق تر به وضعیت ایران در نمودار نشان می دهد در مقایسه با ایتالیا و کره جنوبی که مانند ایران روند روبه رشدی در تعداد مبتلا شدگان وجود دارد تعداد فوتی ها در ایران بسیار بیشتر است که می تواند به دلیل پنهان ماندن بیماری از دید عموم باشد ضمن اینکه این مساله نشان می دهد پنهان بودن بیماری سبب بی توجهی به رعایت اصول پیشگیرانه و بهداشتی شده است.
در شرایط عدم رعایت نکات بهداشتی هر یک نفر به طور مستقیم به طور متوسط 2 تا 3 نفر را مبتلا می کند و این می تواند علتی بر سیوع جهشی این بیماری در ایران باشد.
اما در حالت رعایت نسبی مسایل بهداشتی هر یک نفر بین یک تا دو نفر را مبتلا می کند اما نکته بسیار مهم ان است که بخش اعظم مبتلایان از طریق تماس با اجسام الوده بیمار شده اند.
تهیه و تنظیم نمودار:احسان خدیو/ واحد تحقیقات بیمه داری نوین

 

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید