قیمت خودرو امروز ۹9/02/28

طبق اعلام فعالان بازار، سیر نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو کماکان ادامه دارد و احتمالاً این روند تا کاهش اختلاف قیمت بازار و کارخانه به ۱۰ میلیون تومان ادامه خواهد داشت.

قیمت خودرو امروز ۹9/02/28

بازار خودرو در طول هفته گذشته که با صدور مجوز افزایش 10 تا 23 درصدی قیمت خودورهای ایران خودرو و سایپا روبه‌رو بود، تقریباً با توقف معاملات مواجه است به‌نحوی که هیچ خریداری اقدام به خرید خودرو نکرده و همه منتظر ابلاغ قیمت‌های جدید به بازار هستند.

براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار قرار شده معاملات خودرو در بازار آزاد بیش از 10 درصد قیمت کارخانه نباشد و همین امر عاملی شده تا قیمت خودروها در بازار با ریزش قابل‌توجهی روبه‌رو شود.

به‌اعتقاد فعالان بازار کاهش قیمت‌های خودرو به حدی خواهد رسید که همان رقم 10 درصد بیشتر از قیمت کارخانه را پر کند.

مشاهدات بازار نشان می‌دهد قیمت انواع خودرو از هفته گذشته تا امروز 20 تا 100 میلیون تومان ارزان شده البته روند کاهشی قیمت‌ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش تسنیم، در بازار امروز قیمت خودرو، پراید با قیمت 66 میلیون تومان، تیبا2 با قیمت 81 میلیون تومان پژو405 با قیمت 110 میلیون تومان و پژوپارس با قیمت 115 میلیون تومان به فروش می‌رسد، البته پژو206 تیپ دو که در طول هفته‌های گذشته شاهد افزایش قیمت بسیاری بود امروز 114 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. پژو205 تیپ5 نیز 128 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

علاوه براین پژو2008 نیز از 560 میلیون تومان به 470 میلیون تومان، مزدا3 از 650 میلیون تومان به 530 میلیون تومان، و سراتو از 550 میلیون تومان به 470 میلیون تومان رسیده است.

به‌اعتقاد فعالان بازار در طول این روزها بازار منتظر ابلاغ قیمتهای جدید است، به‌نحوی که عدم ابلاغ قیمتها عاملی شده تا خرید و فروش خودرو تعطیل شود و کسی سراغ بازار نیاید. 

از آن طرف شورای رقابت، ستاد تنظیم بازار و وزارت صنعت نیز در این رابطه تعلل کرده‌اند و سرگردانی مردم بیشتر شده است. 

منبع: تسنیم

خبر پیشنهادی
سلسله مقالات ریسک نیوز از تجارب عینی یک بیمه گر ایرانی در کانادا (قسمت بیست و نهم)

شرکتهای بیمه کانادائی در دوران کرونا برای افزایش فروش چه راهی را در پیش گرفتند؟


این مطلب را به اشتراک بگذارید