اجزای سه گانه راهبرد آمریکا در قبال ایران رونمایی شد

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران می‌گوید راهبرد این کشور در قبال تهران شامل فشار اقتصادی، انزوای دیپلماتیک و بازدارندگی نظامی است.

اجزای سه گانه راهبرد آمریکا در قبال ایران رونمایی شد

 «برایان هوک»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در گفت‌وگو با «جوئیش نیوز سیندیکیت» به تکرار ادعاهای ضدایرانی مقامات آمریکایی علیه ایران پرداخت.

وی با طرح این ادعا که ایران و نوابش نسبت به سه سال قبل که دولت ترامپ بر سر کار آمد، ضعیف‌تر شده‌اند، ادعا کرد: «ایران با بدترین بحران اقتصادی در تاریخ خود مواجه است ...».

این دیپلمات آمریکایی گفت: «تحریم‌های دولت ترامپ بزرگ‌ترین تحریم‌ها در تاریخ جمهوری اسلامی است. این تحریم‌ها فراتر از تحریم‌های چندجانبه‌ای است که پیش از آمدن ما بر سر کار اعمال شده بود و ما سابقه قابل توجهی در تحریم سیستم مالی ایران داشته‌ایم».

وی در رابطه با تلاش‌های رژیم ایالات متحده برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران که اواخر مهر ماه آینده به پایان می‌رسد نیز گفت: «سیاست ما این است که از هر راه که شده تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کنیم».

وی به حمایت هر دو حزب اصلی آمریکا از تمدید تحریم‌های مزبور اشاره کرد و گفت: «اخیرا حدود ۴۰۰ عضو مجلس نمایندگان از دیپلماسی پامپئو برای تمدید تحریم تسلیحاتی حمایت کردند.»

این دیپلمات آمریکا همچنین در مصاحبه مزبور از سه جزء اصلی سیاست‌ ضدایرانی آمریکا نیز یاد کرد و گفت: راهبرد جدید ما در قبال ایران ترکیبی از فشار اقتصادی، انزوای دیپلماتیک و بازدارندگی نظامی است که هر سه برای داشتن راهبردی موفق در خصوص ایران لازمند. هرکدام که نباشند با قواعد ایران بازی می‌کنید.

این مقام آمریکایی همچنین افزود: «متحدان ما در خلیج [فارس] در کنار اسرائیل در خط مقدم تعدی ایران هستند.متحدان ما در خلیج [فارس] در تقابل با اعمال قدرت ایران نقشی مهم دارند و می‌بینیم که عربستان سعودی مستقیما هدف حمله ایران قرار می‌گیرد. ایران قادر نیست با همسایگان خود در صلح باشد و از نواب خود برای حمله به متحدان ما استفاده می‌کند.»

هوک همچنین مدعی شد تهدید ایران باعث شده که اسرائیل و کشورهای عربی روابط بهتری داشته باشند.

وی همچنین با ادبیاتی زشت به تعامل تجاری قانونی ایران و ونزوئلا نیز در این مصاحبه حمله کرد.

برایان هوک یکی از ضدایرانی‌ترین سیاست‌مداران و دیپلمات‌های آمریکایی است که در کنار مایک پامپئو در هدایت سیاست ضدایرانی واشنگتن نقش دارد.

منبع: فارس

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید