هواشناسی امروز ۹۹/۳/۱۱| پیش بینی بارش‌‌‌‌‌‌‌های پراکنده ۳روزه در برخی استان‌ها

سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش‌های پراکنده تا سه شنبه در برخی استان‌ها از آسمان صاف برای اکثر مناطق کشور در آخر هفته خبر داد.

هواشناسی امروز ۹۹/۳/۱۱| پیش بینی بارش‌‌‌‌‌‌‌های پراکنده ۳روزه در برخی استان‌ها

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شرق مازندران،‌گلستان و ارتفاعات سمنان و خراسان شمالی و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال فارس، بخش‌هایی از اصفهان، و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر و رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق پیش بینی شده است.

در برخی ساعات نیز در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. امروز همچنین در استان‌های خوزستان،‌بوشهر و جزایر شمال خلیج‌فارس وزش باد شدید و وقوع گردوخاک پیش بینی شده و خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

در ساعات بعدازظهر و اوایل شب فردا در استان کرمان و ارتفاعات هرمزگان و طی روز سه شنبه علاوه بر این مناطق در جنوب سیستان و بلوچستان نیز افزایش ابر،‌ رگبار پراکنده، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

همچنین بعدازظهر سه‌شنبه در مناطق کوهپایه‌ای استان‌های کرمانشاه، همدان،‌ مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان،‌ قزوین و البرز بارش پراکنده پیش بینی شده است. روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود.

امروز در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل کاهش نسبی دما روی می‌دهد که افت دما در شرق مازندران و گلستان 4 تا 8 درجه خواهد بود.

منبع: تسنیم

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید