هواشناسی ایران امروز ۹۹/05/09| پیش بینی رگبار ۵ روزه باران در ۲۰ استان

سازمان هواشناسی با پیش‌بینی رگبار ۵ روزه باران در ۲۰ استان از کاهش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

هواشناسی ایران امروز ۹۹/05/09| پیش بینی رگبار ۵ روزه باران در ۲۰ استان

بر اساس نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با نفوذ جریانات خنک شمالی برای سواحل دریای خزر بارش باران، گاهی رعدوبرق و برای اردبیل، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار،وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده است.

در ساعات بعدازظهر امروز و اوایل شب در شمال غرب،‌ دامنه‌های جنوبی البرز و اقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران،‌ ارتفاعات زاگرس مرکزی و برخی مناطق هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده است.

 بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شدت بارش‌های امروز مربوط به استان‌های گیلان،‌ مازندران،‌گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی است.

فردا جمعه بارش در سواحل شمالی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق فارس و شمال و شرق هرمزگان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده است.

شنبه هفته آینده در شمال غرب،‌ سواحل دریای خزر، دامنه‌ها جنوبی البرز در استان‌های زنجان،‌ قزوین، البرز، تهران و سمنان،‌ شمال همدان،‌ شمال مرکزی،‌ شرق فارس ارتفاعات کرمان، شمال و ارتفاعات هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان در برخی ساعات رگبار باران،‌وزش شدید باد موقتی و رعدبرق روی می‌دهد.

روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در ساعات بعدازظهر برای سواحل دریای خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز مرکزی،‌جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان رشد ابر،‌بارش پراکنده گاهی رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

طی امروز و فردا کاهش دما 6 تا 10 درجه در نوار شمالی کشور و روزهای شنبه و یکشنبه هفته آیندده در این مناطق افزایش 5 تا 6 درجه‌ای دما پیش بینی شده است.

بعدازظهر امروز و اوایل شب سرعت باد در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان،‌ایلام، قزوین، البرز،‌تهران، قم، شمال اصفهان،‌جنوب سمنان،‌شرق کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی افزایش می‌یابد.

منبع: تسنیم

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید